Cheb se uchází o titul Historické město roku 2020

Město Cheb se stalo vítězem krajského kola soutěže Historické město roku 2020 a následně tak postoupilo do celostátního kola, kde se utká s dalšími městy jednotlivých krajů ČR.

zprávy uniweb weby

Vyhlašovateli soutěže jsou Ministerstvo kultury, Ministerstvo pro místní rozvoj a Sdružení  historických sídel Čech, Moravy a Slezska. A právě komise složená ze zástupců jednotlivých vyhlašovatelů se sešla v Chebu.

Před chebskou radnicí hodnotitele přivítal starosta města Antonín Jalovec, který je zároveň krajským předsedou sekce SHSČMS. Následovala prohlídka města. Naplánovaná trasa vedla městskou památkovou rezervací. Cílem prohlídky bylo představit obnovu památkových a nepamátkových objektů, ale i péči o zeleň, komunikace a sítě. 

Do soutěže Historické město roku 2020 se Cheb znovu přihlásil po dlouhých pěti letech. To je totiž doba, kterou podle propozic soutěže musí dodržet absolutní vítěz celostátního kola. A tímto oceněním se město Cheb pyšnilo v roce 2014.

Za vítězství v krajském kole obdrželi chebští z programu regenerace 100 tisíc korun na obnovu památek v roce 2021.

Zda si Cheb zopakuje svůj triumf z roku 2014 a získá tak možnost práva užívání titulu Historické město roku 2020, si budeme muset počkat na slavnostní vyhlášení v červnu 2021.

Hlavní cenou je nejen zmíněný titul, ale také milion korun, dále umělecké dílo z českého křišťálu a pamětní grafický list od předních českých umělců.


Zdroj: město Cheb

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb