Cheb: Pozemky za 9 milionů vykoupilo město od církve (TV Západ)

Budoucí Průmyslový park II. v Chebu získal další důležitou část pozemků. V úterý 19. května došlo k podpisu smlouvy o prodeji téměř dvou hektarů území v okrajových částech budoucího areálu.

dezinfekce

„Je to výsledek dlouhého jednání s místní Římsko-katolickou farností, kde nakonec pastorační Rada schválila prodej pozemků městu v ceně 500 korun za metr čtvereční. Město již převedlo církvi skoro 9 milionů korun. Navíc místní farnost se rozhodla, že 10 % z této částky dobrovolně využije na enviromentální opatření v rámci farnosti. Trošku nám to uvolní ruce např. při vedení obslužné komunikace a některých dalších činnostech. I pro město je to další důležitý krok k tomu, aby Průmyslový park II. byl plně funkční,“ uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec. 

I po koupi zmíněných pozemků zůstanou v území parcely patřící většinou státu a řešit se musí také napojení na inženýrské sítě. Stále trvá zájem města o strategického partnera na větší část parku. 

„I když se Průmyslový park II. teprve připravuje, tak zájem o něj projevilo již několik investorů. Nicméně, my opravdu velmi vážně jednáme, a to už víceméně déle než půl roku s jedním z těchto investorů, který tam chce být strategickým partnerem a využít více než polovinu plochy plánovaného průmyslového parku. Jednání jsou na relativně dobré cestě, byť investor zvažuje i některé jiné lokality. Cheb v tomto směru soutěží s dalšími lokalitami v centrální Evropě,“ dodal Jalovec. 

Park by se měl rozkládat na ploše 129 hektarů. V roce 2017 navrhla Vláda České republiky v rámci podpory postiženým regionům záměr na "Průmyslový park Cheb II." jako prioritní. 

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024