Cheb: Poškozeného zmlátil, vydíral a okradl

Chebští kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyřiačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, zločinu vydírání a přečinů nebezpečného vyhrožování, neoprávněného užívání cizí a podvodu.

dezinfekce

V polovině července letošního roku se měl obviněný setkat v Sokolově s čtyřiačtyřicetiletým mužem, kterého z minulosti již znal. Ten mu měl ze strachu z fyzického napadení předat finanční hotovost. Obviněný místo toho, aby za peníze koupil domluvenou elektroniku, tak si finanční prostředky nechal pro svou potřebu.

O týden později měl obviněný přijít do bytu čtyřiačtyřicetiletého muže v Chebu. Nejdříve mu měl začít vulgárně nadávat a následně ho i fyzicky napadat. Po chvíli měl obviněný muž začít byt prohledávat a odcizit elektroniku, šperky, mobilní telefon, notebook či oblečení. Přitom měl majiteli bytu stále vyhrožovat. Ten ho ze strachu z dalšího fyzického napadení nechal byt prohledávat a poté mu ještě dal klíče od svého osobního automobilu, který mu po nátlaku půjčil. Když obviněný muž z bytu i s odcizenými věcmi odcházel, tak měl majiteli vyhrožovat fyzickým napadením v případě, že celou věc oznámí na policii.

O tři dny později měl obviněný telefonicky kontaktovat dvaačtyřicetiletou ženu, přítelkyni čtyřiačtyřicetiletého muže, kterému odcizil několik věcí z bytu. Ženě měl sdělit, že jim vrátí jejich osobní automobil pouze v případě, že jim za něj předají finanční prostředky. Celá věc ale byla oznámena na policii a k samotnému předání nedošlo. Osobní automobil byl poté policisty vypátrán na Karlovarsku. Následně měl obviněný telefonicky kontaktovat čtyřiačtyřicetiletého muže a vyhrožovat mu zabitím, jelikož celou věc oznámil na policii.

Ještě tentýž den policisté obviněného zadrželi. V jedné menší obci na Karlovarsku policisté muže spatřili a ten se před nimi nejdříve uschoval ve vzrostlém travním porostu. Následně začal utíkat do lesa. Po zhruba půl kilometru policisté muže zadrželi a převezli na obvodní oddělení k dalším úkonům.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby, což akceptoval. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby.

V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody až na deset let.

nprap. Jakub Kopřiva


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 13.08.2020 09:000 +
 
Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR