Cheb: Pod vlivem návykových látek okradli seniorku

V ulicích Chebu měla v dopoledních hodinách v pondělí 3. srpna 2020 dvojice mužů ve věku 28 a 50 let oslovit šedesátiletou ženu. Tu měla dvojice nejdříve požádat o cigaretu a následně jí nabídnout pomoc.


To žena odmítla a starší z dvojice se k ní měl přiblížit, z krku jí strhnout řetízky a z místa následně utéct. Mladší muž měl s ženou ještě chvíli diskutovat a následně také utéct. Muži měli poté odcizené řetízky prodat a finanční prostředky použít pro svou potřebu.

Tímto svým jednáním měla dvojice způsobit seniorce škodu 12 tisíc korun.

Po necelých dvaceti minutách policisté z Obvodního oddělení Cheb – město oba muže zadrželi o několik ulic dále. Starší z dvojice mužů se podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,72 promile. U mladšího muže vyšla orientační dechová zkouška negativně, ovšem orientační test na přítomnost omamných a psychotropních látek vyšel pozitivně na látku Amphetamin.

Dvojici byla ve středu 5. srpna 2020 pravomocně odsouzena a soudce Okresního soudu v Chebu mužům uložil podmíněný trest odnětí svobody.

nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Hollywood Voices

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
weby uniweb