Cheb: Oprava Dvořákovy je hotová, další ulice pokračují (TV Západ)

I v Chebu se o prázdninách pokračuje s velkoplošnými opravami silnic. Dokončena byla rekonstrukce části Dvořákovy ulice na Zlatém vrchu v úseku od ulice Severní po křižovatku s ulicí Okružní. Při akci za 5 milionů korun došlo kromě samotného položení nového asfaltového povrchu k výměně veřejného osvětlení.


Doplněn byl chybějící chodník vpravo od vozovky ve směru k sídlišti.  

Již déle než měsíc probíhá i rekonstrukce Bezejmenné ulice u bývalého zahradnictví před mostem do Hájů. Původní panelka zde bude nahrazena klasickou asfaltovou vozovkou. První část rekonstrukce provádí developerské firma Steel Efect, která v minulosti odkoupila pozemek bývalého zahradnictví od města Cheb a podmínkou prodeje byla investice do Bezejmenné ulice. Druhou část za téměř 4 miliony korun pak financuje město. Hotovo by mělo být do konce letošního října.

Na konci července pak byly zahájeny další stavební úpravy části Písečné ulice v úseku od nedávno vybudovaného kruhového objezdu až k Pastýřské ulici. Investice za 6 milionů korun se počítá jak s opravou povrchu vozovky, tak úpravou křižovatky s Dragounskou ulicí včetně zřízení míst pro přecházení. 

U křižovatky s Dragounskou ulicí bude vyměněn povrch části chodníků, a to s ohledem na vzrostlý strom. Stavba má být hotova do konce listopadu letošního roku. V součinnosti s městskou investicí provádí společnost CHEVAK v uvedeném úseku Písečné ulice výměnu vodovodního řadu, aby se snížilo riziko pozdějších zásahů do nového asfaltového povrchu.

V rámci akce v této lokalitě dojde i k obnově a doplnění systému odvodnění, úpravě napojení Příčné ulice nebo doplnění vodorovného dopravního značení pro vymezení parkovacích pruhů.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb