Cheb: Obnova hradu bude pokračovat další etapou

Chebský hrad čeká závěrečná třetí etapa jeho úprav, které probíhají již od roku 2018. Letošní stavební práce se budou týkat zastřešení jihovýchodních kasemat a jihovýchodního bastionu, které se nacházejí napravo od vstupu do hradního areálu. Zároveň dojde k vybudování nové výstavní síně v prostorách jihovýchodního bastionu.

zprávy uniweb weby

Třetí etapa obnovy hradu by podle předběžných odhadů měla přijít zhruba na 7,3 milionu korun. Skutečná cena vzejde z právě probíhajícího výběrového řízení na zhotovitele. Stavební práce by měly začít během několika týdnů a hotovo má být do konce září.

V první etapě úprav, která probíhala od června 2018 do října 2019, byly za více než 22 milionů korun kompletně opraveny dva úseky hradebního opevnění - na západní straně hradu a v úseku od vstupní brány po hradní palác. V rámci loňské druhé etapy obnovy se pak nového zastřešení za více než 4 miliony korun dočkala jihozápadní kasemata (na snímku).

Městu se na obnovu Chebského hradu podařilo získat dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu ve výši přes 24 milionů korun.


Zdroj: město Cheb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb