Cheb: O víkendu se na hradě konají Slavnosti císaře Rudovouse

VIII. ročník hradních středověkých slavností, které návštěvníkům představí velkolepou dobu panování římského krále a císaře Fridricha I. Barbarossy, se konají ve dnech 22. až 23. června 2019. Návštěvní doba po oba dny - 10:00 až 18:00 hodin.

zprávy uniweb weby

Svou zdatnost, sílu a kuráž na hradním nádvoří příchozím předvedou nebojácní válečníci štaufského císaře Fridricha I. Přijďte a seznamte se s výcvikem, výzbrojí a výstrojí těžkooděných rytířů, lehkých pěšáků, lučištníků, kušiníků a prakovníků. Ujít si nenechte ani raně středověkou střelnici, na níž si po celý víkend budete moci sami vyzkoušet střelbu z replik dobových luků a kuší.

Těšit se můžete také na opravdové mistry starých řemesel. V historickém táboře Vás očekává šikovný šperkař, zručný sedlář, silný kovář, trpěliví tkalci, brníř a v neposlední řadě ostrou sekerou se ohánějící tesař. Hrad neobvyklými pokrmy provoní středověká kuchyně.

Hlavním bodem programu je v 15:00 – Zdravice císaře Rudovouse, prezentace jeho ozbrojeného doprovodu a střetnutí vybraných středověkých válečníků.

Běžené vstupné.


Zdroj: hrad Cheb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
po 17.06.2019 20:00
0 +
 
uniweb home weby

Hlavní zprávy

 

seo uniweb