Cheb: Meganápady budou pokračovat i příští rok

Projekt chebského participativního rozpočtu s názvem Meganápady bude pokračovat i v příštím roce. Občané tak budou mít již potřetí možnost připravit návrhy na zlepšení vzhledu města či života v něm a pak o nich hlasovat. Na realizaci jejich nápadů bude v městském rozpočtu opět vyčleněno 5 milionů korun.


Oproti loňskému druhému ročníku nedochází k žádným podstatným úpravám pravidel. Návrhy tedy budou moci občané předkládat v termínu od 2. ledna do 20. února, hlasovat se pak bude v první polovině května. Náklady na realizaci jednoho návrhu nesmí opět přesáhnout částku jednoho milionu korun.

V premiérovém ročníku Meganápadů v roce 2020 zaslali občané 35 návrhů, z nichž 17 bylo vyhodnoceno jako proveditelné a prošlo do hlasování. V něm pak vybralo 1322 hlasujících 13 projektů k realizaci. V letošním druhém ročníku se sešlo 24 návrhů a do hlasování jich prošlo 17. Tentokrát hlasovalo 1604 lidí, tedy téměř o tři stovky více než při premiéře. Hlasující přitom vybrali k realizaci 9 návrhů. Nižší počet zvolených návrhů souvisí s tím, že oproti prvnímu ročníku došlo ke zvýšení limitu na jeden projekt z původního půl milionu na rovný milion.

Více najdete na www.meganapady.cz.


Zdroj: město Cheb

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Tribute2 Headhunters

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
weby uniweb