Cheb: Kruhová křižovatka u Podhradu je čtvrtou na jižním obchvatu (TV Západ)

Nová kruhová křižovatka vznikla na jižním obchvatu města Chebu. Během loni v květnu zahájených prací bylo proinvestováno přes 20 milionů korun, přičemž v rámci Integrovaného regionálního operačního programu IROP přispěla Evropská unie 13 miliony korun.

dezinfekce

„Tahle křižovatka se nově stává okružní křižovatkou, což samozřejmě povede ke zvýšení bezpečnosti a také zlepší kapacitu napojení přilehlých průmyslových areálů. Celkově byly ty náklady vysoutěžené na dvacet milionů korun, ale, a to se stává velmi málokdy a já jsem za to samozřejmě rád, se tady podařilo uspořit přes osm set tisíc korun, za což určitě patří chvála i našemu technickému dozoru. Součástí téhle křižovatky byly i opravy propustků a s ohledem právě na to, že se tam napojují průmyslové areály a i budoucí rozvojové lokality města Chebu, tak jsme se domluvili s dvěma firmami, že přispějí i na budoucí údržbu této křižovatky. Jedna firma dává 1,6 milionu korun, ta druhá dává přes jeden milion korun,“ uvedl neuvolněný zastupitel Karlovarského kraje Jan Bureš. 

Samotné výstavbě jednopruhové okružní křižovatky se čtyřmi rameny předcházely demoliční práce u jedné z větví, která v budoucnu bude plnit funkci jako součást vnitřního okruhu města. Stavba probíhala za provozu a doplnila již stávající trojici kruhových křižovatek obchvatu - na Svatém Kříži, na Slapanské a napojením ve Vrázově.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR

Hlavní zprávy

 

NOVÝ RENAULT CAPTUR