Cheb: Klienti Senior Taxi si od června připlatí 10 korun (TV Západ)

Služba Senior Taxi v Chebu od června podraží. Na přepravní společnost silně doléhají rychle zdražené pohonné hmoty v posledních měsících.


"Provozovatel, který pro nás zajišťuje senior dopravu, přišel s návrhem, že jedinou možností, jak jej zachovat i do budoucna, je výrazné zdražení jeho služeb. V současnosti je systém po Chebu takový, klienti platí 20 korun za jízdu po městě, 30 korun k tomu přispívá město, takže souhrnná cena je 50 korun. Provozovatel přišel s tím, že je nezbytné zdražení minimálně o 20 korun oproti současnému stavu a jeho návrh byl, že by těch 20 korun šlo na vrub klientů, kteří by nově platili 40 korun, příspěvek města by se nezměnil. My jsme se v současné situaci snažili nepřenášet celou tíhu zdražení na klienty, nicméně jsme narazili na Zákon o zadávání veřejných zakázek, protože ta cena byla vysoutěžena, takže bohužel nemůže celé to navýšení pokryt město ze svého rozpočtu, můžeme zvýšit tu výchozí cenu pouze o 30 % maximálně. Takže když půjdeme na maximum a zvýšíme příspěvek města o dalších 9 korun na 39 korun, tak těch 10 korun budeme muset přenést na klienty. Takže od 1. června dojde ke zvýšení příspěvku klientů z 20 na 30 korun. Myslím si, že je to stále poměrně únosné, zvláště k tomu, že v Chebu máme tu službu zajištěnou tak komfortně, že je k dispozici nepřetržitě, bez jakéhokoliv předchozího objednání a rezervace," uvedl starosta Chebu Antonín Jalovec. 

Senior taxi jezdí po Chebu a zajíždí i do okolních městských částí, kde ceny zůstanou stejné. Do služby je zaregistrováno 1125 seniorů, kteří mohou využít taxi desetkrát za měsíc. V loňském roce se uskutečnilo celkem 16 tisíc jízd, na které město přispělo celkem 600 tisíci korunami. 

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
seo uniweb