Cheb, Dolní Dvory: Ubytovnu úmyslně zapálil

Chebští kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality zahájili trestní stíhání čtyřiapadesátiletého cizince, kterého obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu pojistného podvodu ve stádiu pokusu. Obviněný měl loni v červenci úmyslně založit požár v objektech na pozemku v Dolních Dvorech u Chebu. Objekty, jejichž je obviněný spolumajitelem společně se sedmačtyřicetiletou cizinkou, měly v té době sloužit jako ubytovna.

zprávy uniweb weby

Ve dvou budovách měl tehdy cizinec rozmístit plastové barely s benzínem a následně nejméně na sedmi místech založit požár. Důsledkem toho došlo k ohoření obou objektů v různé intenzitě, jakož stavebních konstrukcí a vybavení veškerých vnitřních ubytovacích prostor včetně půdních prostor a střešních konstrukcí.

Cizinec měl založit požár s úmyslem získat neoprávněné pojistné plnění od pojišťoven, které oba objekty zasažené požárem již dříve pojistily. Ještě v den, kdy došlo k požáru, měl cizinec telefonicky oznámit pojišťovně škodní událost na majetku.

Vzhledem k podezření, že požár úmyslně založil právě obviněný cizinec, nedošlo ze strany pojišťovny k pojistnému plnění. Pokud by k pojistnému plnění došlo, tak by činilo přibližně 14,5 milionu korun.

V případě prokázání viny hrozí čtyřiapadesátiletému cizinci trest odnětí svobody až na deset let.


nprap. Jakub Kopřiva

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

weby uniweb