Boží Dar: Při běhu s holemi se vážně zranila mladá žena

Policista nprap. Ondřej Slavík z oddělení doprovodu letadel, Ředitelství služby cizinecké policie, a příslušník oddělení Dohledu nad subjekty Celního úřadu pro Karlovarský kraj, prap. František Hyčka, včera nezaváhali ani sekundu. Při společné hlídce na hraničním přechodu Boží dar v Karlovarském kraji k nim přiběhli dva turisté, kteří je požádali o pomoc pro zraněnou kamarádku.

dezinfekce

Okamžitě zareagovali, informovali Zdravotnickou záchrannou službu a společně se rozběhli k mladé ženě.

Ta bohužel při běhu v těžkém terénu našlápla tak nešťastně, že si hůlkou doslova propíchla lýtkovou část nohy. Zkušení kolegové nezaváli. Hůlku zafixovali tak, aby se s ní nedalo hýbat, a protože měli obavy, že by žena mohla díky závažnému zranění upadnout do bezvědomí, pokoušeli se získat další informace důležité pro lékaře. Zjistili, že nemá žádné alergie na léky a lékař ji tak mohl dát po příjezdu tišící prostředky na bolest. Kvůli závažnému zranění byla žena do nemocnice transportována helikoptérou.

Zatímco pro prap. Františka Hyčka to byl první zákrok poskytnutí první pomoci, pro nprap. Ondřeje Slavíka se jedná již o třetí od roku 2016, kdy nastoupil k oddělení doprovodu letadel. 

Loni získal při slavnostním ceremoniálu „Policista ŘSCP za rok 2018“ ocenění v kategorii Hrdinský čin roku.“ Tehdy se ocitl u dopravní nehody, kde byli vážně zraněni dva muži, kterým stejně jako v tomto případě, poskytl první pomoc. Stejné ocenění získal také v roce 2017.

Kolegům nprap. Ondřeji Slavíkovi a prap. Františku Hyčkovi patří velké poděkování za profesionální pomoc.

kpt. Renata Grecmanová
tisková mluvčí
Ředitelství služby cizinecké policie

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky


Hlavní zprávy