Aktuální informace ohledně COVID-19

Důležité informace ohledně COVID-19 naleznete na stránce Ministerstva zdravotnictví ČR.

dezinfekce

Zde najdete nejen informace o aktuálním výskytu onemocnění, ale také důležité informace, otázky, odpovědi, odkazy a mnoho dalšího.

Karlovarský kraj čeká na dodávku ochranných pomůcek pro zdravotníky
V nejbližších dnech by měl Karlovarský kraj dostat dodávku respirátorů FFP3 od Ministerstva zdravotnictví ČR. Hned poté budou respirátory směřovat ke zdravotníkům podle priorit stanovených ministerstvem. Kraj proto žádá zdravotnické pracovníky, aby průběžně sledovali informační portál Karlovarského kraje, kde najdou údaje o výdejním místě ochranných pomůcek a o způsobu distribuce.

„V současné době zatím Karlovarský kraj neobdržel informace, kdy přesně budou respirátory doručeny. Víme to, že by dodávky měly přijít každý týden, ale počty respirátorů nebyly upřesněny. Jakmile budeme ochranné pomůcky mít k dispozici ve skladovacích prostorách krajského úřadu, obratem dáme vědět zdravotníkům, jimž bude konkrétní dodávka určena, na internetových stránkách Karlovarského kraje i facebookové stránce Karlovarský kraj – oficiální stránka o způsobu distribuce. Věřím, že zdravotníci budou trpěliví a my se budeme snažit zásilku distribuovat co nejrychleji dále,“ uvedl krajský radní Jan Bureš.

Ministerstvo zdravotnictví ČR plánuje prostřednictvím krajů zabezpečit ochranné prostředky (zatím tedy jde pouze o respirátory FFP3) jak pro zdravotnická zařízení, tak pro poskytovatele sociálních služeb.


Zdroj:  Ministerstvo zdravotnictví ČR
            Krajské listy Karlovarského kraje


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy