ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Cheb: Proběhl 25. ročník festivalu dechových orchestrů FIJO (TV Západ)

Mezinárodní festival dechových orchestrů FIJO Cheb letos slavil půlkulaté výročí – 25. ročník. Na čtyřdenní přehlídku přijaly pozvání orchestry ze čtyř zemí a řada domácích souborů včetně tanečních skupin.

0

Včera 1 Editor

2004 – Cheb: Bez komentáře – Pasování na školáky (TV Západ)

Záběry ze slavnostního pasování dětí z mateřských škol na školáky v chebské rokli u divadla od členů šermířské skupiny Non Multi.

0

Včera 1 Editor

Karlovy Vary: Nová cena Česká Leonarda pomůže autorkám (TV Západ)

Úvodní tisková konference nové filmové ceny Česká Leonarda určené pro scénáristky, režisérky a výtvarnice, se uskutečnila v pátek 5. července v Zanderově sále Císařských lázní v Karlových Varech.

0

Včera 1 Editor

2004 – Cheb: Turnaj vozíčkářů ve stolním tenise měl 6. ročník (TV Západ)

Ve sportovní hale Lokomotivy se v sobotu 10. července konal již šestý ročník turnaje ve stolním tenise vozíčkářů Cheb Open, jehož hlavním pořadatelem byl Sportovní klub vozíčkářů západočeského regionu.

0

Před 2 dny 1 Editor

Karlovarsko: Policisty je možné během prázdnin potkat u vodních ploch

Jako každý rok se policisté z Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje od června až do září zaměřují na výkon své práce v okolí vodních prostranství, jako jsou koupaliště, vodácké kempy, rekreační areály u vody a další. S výkonem jejich práce je spojena celorepubliková preventivní akce pod názvem „Bezpečně u vody“. Ta je zaměřena nejen na osoby, které se pohybují po vodních plochách na různých lodích, ale také na osoby, jenž chodí k vodním tokům relaxovat, tedy rekreanty či návštěvníky

0

Před 2 dny 3 Admin

Sokolov: Radnice řeší rostoucí náklady na třídění odpadů

Sokolovská radnice hledá možnosti, jak dál postupovat v otázce odpadového hospodářství. Každý rok se totiž snižují limity pro uskladnění odpadu na skládkách, a zároveň roste cena za odpad, který tyto limity překročí.

0

Před 3 dny 3 Admin

Cheb: Karlovarští celníci zajistili další zboží na tržnici

Karlovarští celníci zajistili v sobotu 22. června na tržnici u Chebu zboží za téměř 6 milionů korun.

0

Před 3 dny 3 Admin

Aš: Starosta představil revoluční plán na oživení regionu – Lex Aš

Ve čtvrtek 6. června starosta města Aše Vítězslav Kokoř představil senátorům studii s názvem Lex Aš. Tento ambiciózní projekt je navržen jako inovativní nástroj pro rozvoj regionů a má za cíl transformovat Aš a přilehlý česko-bavorsko-saský mikroregion.

0

Před 4 dny 3 Admin

Chodov: Strážníci odchytili v Tyršově ulici hroznýše královského

Zhruba metrového hroznýše královského se podařilo v minulých dnech odchytit chodovským strážníkům přímo v ulicích města. Na „lov“ exotického hada do Tyršovy ulice se vydali po oznámení jednoho z obyvatel, který telefonicky na služebnu oznámil, že v ulici se plazí pro něj neznámý druh hada.

0

Před 4 dny 3 Admin

Sokolov: Gymnazisté vysportovali 100 tisíc korun pro zařízení v kraji

Na půdě Gymnázia Sokolov proběhlo slavnostní ukončení projektu Move for help. Ten měl gymnazisty v uplynulém školním roce motivovat ke zdravějšímu životnímu stylu, pohybu a pomoci druhým, jak vyplývá z překladu. Žáci sportovními výkony, které byly následně převedeny na finanční dar, podporovali vybrané organizace v oblasti zdravotnictví nebo sociálních služeb. Šek s nejvyšší částkou převzala z rukou hejtmana Karlovarského kraje ředitelka Domácího hospice Motýl.

0

Před 5 dny 3 Admin

2004 – Cheb: Podmínky pro umisťování seniorů se sjednotí (TV Západ)

Chebská radnice chce sjednotit podmínky pro umisťování seniorů do svých zařízení sociální péče pro dříve narozené. Rada města by proto již v krátké době měla projednat návrh pořadníku a některé úpravy stávajících pravidel pro přijímání do Domu s pečovatelskou službou a centra sociální péče.

0

Před 5 dny 1 Editor

Region: Nezaměstnanost v Karlovarském kraji v červnu znovu klesla, podíl nezaměstnaných osob je 4,3 %

K 30. 6. 2024 evidoval Úřad práce v Karlovarském kraji celkem 8 839 uchazečů o zaměstnání. Jejich počet byl o 154 nižší než na konci předchozího měsíce, ve srovnání se stejným obdobím minulého roku byl vyšší o 970 lidí. Úřadu práce se v červnu podařilo zprostředkovat zaměstnání pro celkem 727 uchazečů, je to o 65 lidí méně než v předchozím měsíci a o 256 více než ve stejném období minulého roku.

0

Před 5 dny 3 Admin

Karlovarský kraj: Další seniorní lékaři získají finanční odměnu od kraje

Karlovarský kraj se snaží motivovat lékaře primární péče starší 65 let k setrvání v lékařské praxi, a to prostřednictvím finanční odměny. Právě svou činností v důchodovém věku velmi značně napomáhají s poskytováním zdravotnických služeb občanům regionu, kteří by jen velmi těžko hledali nového lékaře. Pro letošní rok byla v krajském rozpočtu alokována částka na tento motivační program ve výši 3,5 milionu korun.

0

Před 6 dny 3 Admin

2004 – Sokolov: Do bazénu zamířilo loni 118 tisíc návštěvníků (TV Západ)

Údaje o návštěvnosti krytého bazénu v Sokolově za rok 2003 zveřejnil jeho správce, městská společnost Sokolovská bytová. Ze zprávy vyplývá, že do bazénu loni zavítalo více než 118 tisíc lidí, z toho 98 tisíc v době vyhrazené pro veřejnost.

0

Před 6 dny 1 Editor
Vizovické Trnkobraní 2024