ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Archivní zprávy 49. týdne 2020 (TV Západ)

Vysílání 04.12.2020-07.12.2020, 1. 2000 – Cheb: Rekonstrukce pěší zóny se uskuteční až po získání dotace (TV Západ), 2. 2000 – Sokolov: Prodejem pozemků získá město dva miliony (TV Západ), 3. 2000 – Cheb: Radnice na provoz MHD dá o milion víc než loni (TV Západ), 4. 2000 – Sokolov: Mike Gartner předal mladým hokejistům novou výstroj (TV Západ), 5. 2000 – Cheb: Domácí prohráli v házené 16:24 (TV Západ), 6. 2010 – Cheb: Pravá část Špalíčku dostala nový kabát (4228) (TV Západ)

0

Včera

Předsedou Asociace krajů ČR se stal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba

Asociace krajů ČR povede v následujícím období hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Byl zvolen 13 hlasy hejtmanek a hejtmanů ze 14 hlasujících. Místopředsedou se na prvním ustavujícím zasedání asociace v novém složení stal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

0

Včera

Karlovy Vary: Zítra vyjede Vánoční vláček

Loni se stal vítanou atrakcí a letos vás sveze na vánoční trhy opět. Vánoční vláček vyjíždí do ulic města poprvé v sobotu 5. prosince. Na trase Tržnice – Lázně III – Divadelní náměstí – Hlavní pošta bude vozit cestující do 27. prosince, a to každý víkend a svátek s výjimkou Štědrého dne.

0

Včera

Sokolov: Záložní zdravotnické operační středisko

"Podařilo se vytvořit další pracoviště linky 155. Jde o záložní zdravotnické operační středisko, které jsme schopni spustit do jedné hodiny. Na tomto pracovišti v Sokolově lze pracovat samostatně nebo souběžně s pracovištěm v Karlových Varech. Zdravotnická záchranná služba využije záložní ZOS pro mimořádné události. Tímto se eliminovalo riziko výpadku zdravotnického operačního střediska Karlovarského kraje, tedy tísňové linky 155," uvádí Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje.

0

Včera

Karlovarsko: Dobrovolné testování pedagogů antigenními testy

Na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR bude od pátku 4. prosince 2020 probíhat ve všech krajích dobrovolné testování pedagogických pracovníků antigenními testy na COVID-19. V Karlovarském kraji mohou po předchozí rezervaci využít pedagogové odběrové místo v Karlových Varech od 5. prosince a v Sokolově od 8. prosince 2020. Obě odběrová místa jsou určena výhradně pro příjezd automobilem, jde tedy o takzvané drive-in odběry.

0

Včera

Sokolov: Na Starém náměstí byly položeny Kameny zmizelých (TV Západ)

Sokolov se připojil k řadě měst z dvacítky zemí, kde jsou umístěny Kameny zmizelých. V Karlovarském kraji jsou tyto památeční dlaždice zatím v Chodově a Karlových Varech a nyní nově i na sokolovském Starém náměstí.

0

Včera

Karlovy Vary: Lázeňské lesy nabídnou vánoční prodej i pozorování zvěře z pohodlí domova

Od druhého prosincového týdne bude Svatý Linhart, nové sídlo Lázeňských lesů Karlovy Vary, lákat návštěvníky vánoční atmosférou. Před kavárnou bude připraven vánoční strom, který si příchozí sami nazdobí.

0

Před 2 dny

Ajaxův zápisník. Projekt s 19letou tradicí

Projekt Ajaxův zápisník vznikl v roce 2001, jako nápad jedné z policejních preventistek tehdejšího sokolovského okresu. Co si můžete pod názvem Ajaxův zápisník představit? Je to pracovní sešit, který je určen pro třetí ročníky základních a speciálních škol. Žáci se zápisníčkem pracují během celého školního roku, kdy si osvojují základní zásady bezpečnosti, morálního chování či základy právního vědomí. Děti provádí zápisníkem policejní pes Ajax, který je také považován za maskota celého projektu

0

Před 2 dny

Ježíškovo vánoční razítko 2020 bylo odtajněno

Vánoční zvoneček? Kometa? Vánoční hvězda? Pro rok 2020 je vánoční razítko odtajněno! V pondělí 24. listopadu obdržela Ježíškova pošta, Pošta Partner, potěšující zprávu, že je ruční příležitostné razítko České pošty na cestě.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Vlašské ořechy, vánoční dekorace i drůbež nakoupíte u farmářů

Ve znamení blížících se Vánoc budou předposlední letošní karlovarské farmářské trhy. Uskuteční se v pátek 4. prosince u Tržnice ve Varšavské ulici. Od 9. hodiny do vyprodání zásob nabídnou malí producenti potravin a dalšího sortimentu z regionu uzeniny, knedlíky, drůbež.

0

Před 3 dny

2010 – Cheb: Volba starosty proběhla bez komplikací (4226) (TV Západ)

Ustavující zasedání nového chebského zastupitelstva proběhlo ve čtvrtek 11. listopadu v aule Západočeské univerzity za značného zájmu veřejnosti i médií. Chvíli po 16 hodině bylo zahájeno procesem schvalování programu. Schůzi řídil nejstarší zvolený zastupitel Václav Černý z KSČM. Nejprve přišel na řadu slib všech přítomných zastupitelů. Jeden po druhém nejprve přistupovali k mikrofonu a poté se podepsali na arch.

0

Před 3 dny

Ostrov: Omezení provozu chirurgické ambulance v nemocnici

"Dovolujeme si vás tímto informovat o omezení provozu chirurgické ambulance v Nemocnici Ostrov, která bude mimo provoz dne 15.12.2020. V plném provozu bude opět ve středu 16.12.2020," uvádí na svých stránkách město Ostrov.

0

Před 3 dny

Sokolov: SOTES už připravil na zimu techniku i bojový plán

Tak trochu bojový plán s danou strategií zdolání nepřítele připomíná dokument společnosti SOTES, který řeší zabezpečení zimní údržby místních komunikací v nadcházejícím zimě. Nepřítelem bude tradičně sníh, mráz a náledí. Do zápasu s ním bude nasazeno více než deset vozidel a další speciální technika. A ke slovu přijdou, bude-li to zapotřebí, i lopaty nebo hrabla. S jakou intenzitou se zima projeví, to se můžeme jen dohadovat. Ale jak velí zkušenosti, nejlepší je být připraven na nejhorší.

0

Před 4 dny

Karlovarský kraj podpoří projekt Kraje pro bezpečný internet

O příspěvku na soutěž pro žáky a studenty ohledně internetové bezpečnosti, ale i na další aktivity určené mimo jiné pro seniory, rozhodla v tomto týdnu Rada kraje. V řešení online kvízu jsou každoročně úspěšní žáci a studenti základních a středních škol z našeho regionu a zapojit se do letošního ročníku mohou kdykoliv.

0

Před 4 dny
kamiq restart 2020 prosinec