ZPRÁVY AKTUALITY Karlovarský kraj

Karlovarský dopravní podnik zatím pandemickou situaci zvládá

V některých dopravních podnicích v České republice je situace ohledně nemoci covid-19 a následných karantén natolik vážná, že se musejí rušit i linky městské hromadné dopravy. To se zatím netýká Karlových Varů, kde to místní dopravní podnik zatím zvládá.

0

Dnes

Sokolov: Zájem o porodnici roste

O téměř dvě stovky se meziročně zvýšil počet narozených dětí v sokolovské porodnici. V té loni přišlo na svět 795 miminek, mezi kterými nepatrně převažovali chlapci. Zájem ze strany žen byl především o přirozený porod a individuální přístup personálu.

0

Dnes

Region: To byl rok 2021 – červenec až září (TV Západ)

Červenec Zastupitelé Karlovarského kraje schválili dvoumilionovou finanční pomoc regionům postiženým ničivým tornádem na konci června. Moravské regiony získají 1,5 milionu korun, Ústecký kraj 500 tisíc. Vyhlášena byla také sbírka.

0

Dnes

Cheb: Před demolicí panelový dům Kamenná 40 poslouží pro výcvik

Panelový dům v ulici Kamenná 40 bude brzy zdemolován. Před tím však přechodně poslouží pro výcvik hasičů, záchranářů a dalších složek IZS.

0

Včera

Sokolov: Čtyřka přijala první klienty (TV Západ)

Sokolovské pobytové zařízení se zvláštním režimem Čtyřka zahájilo v pondělí 17. ledna provoz a přijalo první pětici klientů. Největší porevoluční projekt města tak začal plnit svou funkci s tím, že postupně dojde k přijímání dalších klientů.

0

Včera

Karlovy Vary: Odchytové zařízení na divočáky bylo instalováno v Drahovicích

Lázeňské lesy Karlovy Vary umístily v úterý 25. ledna v Drahovicích odchytové zařízení na prasata divoká. Městská část je pro divočáky oblíbenou lokalitou, kam se pravidelně vrací nejen v noci, ale občané se tu s nimi setkávají běžně i přes den. Okolí pasti bude označeno výstražnými cedulemi, přesto je třeba dbát zvýšené opatrnosti, aby se ke kleci nepřiblížili volně pobíhající psi nebo děti. Do zařízení i v jeho okolí bude pravidelně kladena návnada. Odchycený divočák bude usmrcen. Pokud se sys

0

Před 2 dny

Cheb: VOŠka bude mít nové prostory v Jiráskově ulici (TV Západ)

Chebská Vyšší odborná škola, která je součástí Střední zdravotnické školy, se již brzy přestěhuje do samostaných prostor v Jiráskově ulici. Od 1. února přejde budova s pozemkem, který dosud užívá Integrovaná střední škola Cheb do správy zdravotnické školy.

0

Před 2 dny

Sokolov: Město si cení práce klubu s mladými fotbalisty

Podpora mládežnickému fotbalu v Sokolově, současný stav sportovišť, plán rekonstrukce zázemí klubu FK Baník Sokolov a spolupráce se ZŠ Pionýrů (sportovní fotbalové třídy) a ISŠTE Sokolov. O tom všem se debatovalo při setkání zástupců fotbalu, ředitelů škol a vedení města Sokolov.

0

Před 3 dny

Cheb: Na uskutečnění Mega nápadů je připraveno pět milionů korun

Návrh se musí týkat úprav veřejných prostor na území města a musí mít přínos pro město a jeho občany. Realizace návrhu musí být v kompetenci města.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: Modernizace rezonance vyšla na 20 milionů korun (TV Západ)

Ve středu 19. ledna se v pavilonu B Karlovarské krajské nemocnice uskutečnilo představení modernizované magnetické rezonance, která bude sloužit zdejšímu Radiodiagnostickému oddělení. Upgrade po desetiletém provozu zařízení přináší vylepšení přenášeného signálu z přístroje s pacientem do počítače.

0

Před 3 dny

Karlovarský kraj: Zprávy 04. týdne 2022 (TV Západ)

Vysílání 24.01.2022 - 28.01.2022 1. Karlovy Vary: Modernizace rezonance vyšla na 20 milionů korun (TV Západ) 2. Cheb: VOŠka bude mít nové prostory v Jiráskově ulici (TV Západ) 3. Sokolov: Čtyřka přijala první klienty (TV Západ) 4. Region: To byl rok 2021 – červenec až září (TV Západ)

0

Před 4 dny

Od požáru evangelického kostela v Aši uplynulo 62 let

Dne 19. 1. 1960 do základů vyhořel evangelický kostel svaté Trojice v Aši. K této smutné události, znamenající zkázu zdejší nejvýznamnější stavby, vytvořil před časem dokument Milan Vrbata, tiskový mluvčí ašské radnice.

0

Před 5 dny

Františkovy Lázně: Majitelé jízdních kol mohou mít své kolo pod kontrolou

Již v minulosti Městská policie Františkovy Lázně nabídla a stále nabízí majitelům jízdních kol možnost jejich zaregistrování do informačního systému městské policie. Cílem této evidence je maximálně pomoci občanům s ochranou jejich majetku a snížit počet krádeží. V případě, že dojde ke ztrátě, pomůže tato evidence zlepšit pátrání po odcizených kolech.

0

Před 5 dny

Karlovarský kraj vydal odborné publikace o vzácných houbách a drahých kamenech v regionu

O tom, že příroda Karlovarského kraje skrývá řadu skvostů a zajímavosti, svědčí nové odborné publikace zaměřené na ohrožené houby a drahé kameny, jež je možné nalézt na území našeho regionu. Právě tyto publikace vydal Karlovarský kraj.

0

Před 6 dny
The Loop Jazz Club