2011 – Sokolov: Na benefici byli oceněni policisté i občané (4554) (TV Západ)

V sokolovském divadle v Hornickém domě se konal tradiční každoroční benefiční koncert. Pořadatelem bylo město ve spolupráci s Policií ČR a Městským domem kultury. Hlavní myšlenkou večera bylo ocenění občanů, kterým není lhostejno, co se kolem nich děje, policistů, charita a zpříjemnění předvánoční atmosféry.


Večerem zněla Hudba hradní stráže a policie ČR, se kterou vystoupila Petra Janů.

„Letošní výtěžek ze vstupného a finanční dary od sponzorů v celkové výši 63900 Kč byly darovány organizaci Člověk v tísni v Sokolově. Dárkové šeky si zástupci této organizace osobně převzali na pódiu v divadle," informovala o účelu vybraných peněz policejní mluvčí ze Sokolova Kateřina Böhmová.

Společnost Člověk v tísni provozuje terénní sociální práce, sociální asistenci v trestním řízení, podporu vzdělání v rodinách, volnočasové aktivity, sociální aktivizační služby, předškolní kluby a kluby matek. Kromě finanční pomoci byla během večera rozdána ocenění vybraným občanům a policistům.

„Během večera jsme také ocenili celkem pět osob, které svými činy přispěly k lepšímu životu na Sokolovsku. Tři osoby byly jmenovány na návrh Městské policie v Sokolově a dva policisté na návrh vedoucího Územního odboru Policie v Sokolově," upřesnila Böhmová.

Pamětní plaketu z rukou starosty města a velitele Městské policie získali Jaroslav Hladík a Vítězslav Pečenka. Ti s použitím detektoru kovu preventivně společně se strážníky prozkoumali sokolovská dětská hřiště, a to jak veřejná, tak i ta, která jsou v prostorách mateřských a základních škol. Tuto činnost prováděli ve svém volném čase a zcela zdarma.

Další oceněnou byla vedoucí karlovarského krajského střediska Českého svazu žen Jaroslava Hernadyová. Ta od počátku vzniku projektu prevence kriminality věnovaného seniorům dlouhodobě velmi aktivně spolupracuje s Městskou policí a policií ČR. 

Pro dárkový koš si došel praporčík Pavel Herink sloužící v Kynšperku nad Ohří. Ten v době osobního volna zakročil proti výtržníkovi, který pod vlivem drog a alkoholu ohrožoval bezpečnost provozu na komunikaci.

Policista Petr Csipka ze Sokolova zadržel ve svém osobním volnu pachatelku v prodejně obuvi. Aktivně a operativně tak zareagoval na volání prodavačky, která na zlodějku hlasitě upozorňovala a vyzývala jí, aby vrátila boty, které ukradla.

Během večera vystoupil dětský pěvecký sbor Harmonie působící při Základní umělecké škole v Kraslicích. V koncertním sboru v současné době zpívá asi 35 vybraných dětí ve věku  do 18 let. Atmosféru v divadle podpořila skvělá návštěvnost. 

"Velmi mile nás překvapilo, že celé divadlo bylo vyprodáno. Věříme, že i další ročníky budou v tomto duchu," dodala mluvčí sokolovských policistů Böhmová.

NetConcert Angelique Kidjo

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Velikáni filmové hudby

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb