2010 – Cheb: Ve městě se méně solí chodníky (4248) (TV Západ)

Sníh v poslední době nedělal problémy jen řidičům, ale také chodcům. Město Cheb se po loňské zkušenosti rozhodlo méně solit a spíše sníh uklízet.


"Lepší nežli chemické ošetření je mechanické odstraňování sněhu. V loňském roce se to osvědčilo, občané to vcelku přivítali, nebyly k tomu zásadní připomínky. Takže tímto způsobem pokračujeme i v současné době," shrnul názor města starosta Pavel Vanoušek.

Odklízení sněhu je ale možné pouze pokud dovolí povětrnostní podmínky. Při větších mrazech je sůl potřebná. 

"Ten chemický posyp by byl používán v době, kdy hrozí tvorba náledí. Ale pokud jsou takovéto běžné podmínky, tak dáváme přednost mechanickému odstraňování sněhu," potvrdil Vanoušek.

Úklid sněhu je pro město výhodnější i z finančního důvodu. Není to sice hlavní hledisko, ale v době všeobecného šetření je to běžné. Navíc se tolik nezatěžuje životní prostředí. V neposlední řadě se využijí pracovní síly lidí, kteří mají povinnost si odpracovat určitý počet hodin.

"Tak není to jednoduchá situace. Všichni víme, že v posledních dnech napadlo toho sněhu hodně. Pochopitelně převážně pracují na odstraňování sněhu kmenoví pracovníci, ale využívá se i takzvaná veřejná služba," zhodnotil situaci Vanoušek.

Některá místa ani chemicky ošetřovat nejde. Příkladem může být nová pěší zóna, kde by sůl mohla poškodit povrch. Sníh se odklízí a v případě mrazu se posype inertním materiálem jako je štěrk nebo písek.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
The Loop Jazz Club

Hlavní zprávy

 

NetConcert Angelique Kidjo
seo uniweb