2004 – Sokolov: Houslista Šporcl vystoupil na Festivalu Uprostřed Evropy (TV Západ)

V sokolovském kostele svatého Antonína Paduánského vystoupil ve středu 23. června v rámci festivalu Uprostřed Evropy mladý houslový virtuóz Pavel Šporcl.

dezinfekce

Za doprovodu klavíristy Petra Jiříkovského zde uvedl výběr ze svého cyklu České sny, a to například Rondo od Beethovenova současníka Jana Václava Huga Voříška, Moderní sonátu od Erwina Schulhoffa nebo Dvořákův Mazurek. 

Pavel Šporcl přitom není typickým interpretem vážné hudby. Svým uměním i nekonformním vystupováním si totiž získal velkou popularitu nejen mezi odborníky a tradičními milovníky tohoto žánru, ale i mezi mládeží, kterou se snaží pro poslech klasiky cíleně získat tím, že hraje v kožených kalhotách a s rockerským šátkem na hlavě. 

Unikátní česko-německý multikulturní festival uprostřed Evropy se letos koná již po třinácté. Jeho program nabízí až do prvního srpna rekordních osm desítek hudebních, výtvarných, divadelních či vzdělávacích akcí, které proběhnou v řadě měst a obcí českého, bavorského a saského příhraničí. 

Hlavním tématem letošního ročníku je dialog kultur a umělecká spolupráce starých a nových zemí Evropské unie. Z bohatého programu přehlídky lze jmenovat například koncert kyperského komorního souboru Terpandros v chebském kostele Zvěstování Panny Marie nebo vystoupení známé finské pěvecké skupiny Rajaton na františkolázeňské kolonádě. 

V postupném představování polozapomenutých, v Čechách žijících německých výtvarníků bude i letos pokračovat chebská Galerie výtvarného umění. Od 20.2. července zde bude probíhat výstava malíře Maxmiliána Pirnera. 

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024