2003 – Cheb: Výstavba v lokalitě Klášterní mlýn zahájí příští rok (TV Západ)

Již zhruba před dvěma roky začala chebská radnice s přípravou projektu výstavby jednoduchých řadových domků v lokalitě Klášterní mlýn. Po řadě komplikací to nyní vypadá, že v příštím roce by mohl být projekt skutečně realizován.


„Ona ta situace tam nebyla jednoduchá díky tomu, že je to území, kde může hrozit zátop z Břehnického potoka, takže se tam musely dodělávat nějaká opatření dodatečně k tomu, aby se takové případné zátopě zabránilo,“ vysvětlil místostarosta Chebu Pavel Vanoušek. 

Město projekt připravilo do fáze územního rozhodnutí a v současné době hledá soukromého investora, který plánovaných 120 řadových domků v této lokalitě postaví.

„Tu dokumentaci k územnímu rozhodnutí jsme dali k dispozici jedné firmě, která si to vyžádala. Dnes už mám informaci o tom, že těch zájemců o případné investování té stavby je více. Takže v současné době se připravují podmínky pro vypsání výběrového řízení na strategického partnera, který by provedl tu výstavbu,“ uvedl místostarosta. 

Město chce do projektu vložit již zpracovanou dokumentaci a pozemky pro výstavbu, případně pak také peníze ze státní dotace, které by vybudování nových domů podstatně zlevnily.

„Ty podmínky pro získání státní dotace, ty se vyvíjejí, mění. V současné době se zdá, že získat dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj by nemuselo být nemožné, ale ze Státního fondu rozvoje bydlení to reálné není. Tam už tu informaci máme, že tento projekt by tam podporu nezískal,“ prozradil Vanoušek. 

Strategický partner by měl realizovat samotnou výstavbu, zajistit nábor zájemců o nové bydlení a ve spolupráci s nimi pak rovněž zajistit finanční krytí projektu. Vybudování jednoho domku by přitom mělo přijít zhruba na milion korun.

„Počítá se s tím, nebo je možné tedy, že část těch domků by byla na prodej, část by mohla fungovat jako nájemní, ale to už samozřejmě bude otázkou nabídek těch jednotlivých firem, které se nám do toho výběrového řízení přihlásí,“ dodal místostarosta Pavel Vanoušek. 

Základní varianta domku se dvěma pokoji a kuchyňským koutem má mít velikost asi 60 metrů čtverečních a vlastní dvou set metrovou zahradu. Tuto variantu si ale zájemci budou moci zvětšit propojením se sousedním domkem, případně asi také patrovou nástavbou.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
po 04.09.2023 12:00
Video
0 +
 

Hlavní zprávy