2002 – Cheb: Tříkrálový průvod tvořilo tisíc koledníků (TV Západ)

Průvodem dětí oblečených v kostýmech Tří králů byla 2. ledna v Chebu slavnostně zahájena letošní Tříkrálová sbírka. Přestože tento den panovalo takřka arktické počasí, sjela se do města více než tisícovka mladých koledníků z celých západních Čech a sousedního bavorského příhraničí.


Početný průvod Kašparů, Melicharů a Baltazarů, kteří pak v následujících dnech navštěvovali s úředně zapečetěnými kasičkami jednotlivé domácnosti, prošel centrem města do kostela sv. Mikuláše, kde koledníkům požehnali plzeňský biskup František Radkovský a jeho regensburgský kolega Manfred Müller.

"Je to napodruhé, tady u nás, ale bylo to velice překvapivé, jakým způsobem se to setkalo s jakou pozorností, tzn. jak mnoho lidí bylo ochotno přispět a čekali na koledníky až přijdou a děti samy byly tím velice překvapeny a myslím, že pro děti je velice výchovné a důležité, když ony myslí na druhé, nejen na sebe. Když se snaží sbírat pro druhé, pro potřebné. A to je velice důležité," uvedl biskup plzeňský František Radkovský. 

Výtěžek z Tříkrálové sbírky, kterou na území celé republiky pořádá Česká katolická charita, je určen na pomoc lidem v nouzi u nás i v zahraničí. Sedmdesát procent vybraných peněz přitom zůstává v místě konání sbírky a zbylá část je pak použita na financování nejrůznějších humanitárních akcí po celém světě a výstavbu sociálních zařízení Charity. 

"Ten výnos na německé straně je určen pro Čínu, pokud vím. Ale na naší straně má to určení vždy v místech, kde se bude vybírat, kde je to přesně určeno. Má být 70 % ze sbírky v těch jednotlivých místech," potvrdil Radkovský. 

Výtěžek chebské Tříkrálové sbírky, mimochodem vloni se zde mladým koledníkům podařilo shromáždit zhruba 100 tisíc korun, bude z 60 % použit na podporu Domu pro dítě a matku v Aši. Zbylá část pak poputuje do vícečlenných sociálně slabých rodin na zajištění letních prázdninových pobytů pro jejich děti a na financování tradičních Štědrovečerní večeře pro osamělé lidi. 

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb