2001 – Sokolov: Přestavba hotelu Ohře se prodraží (TV Západ)

Přestavba bývalého sokolovského hotelu Ohře na byty si s největší pravděpodobností vyžádá vyšší náklady než se původně očekávalo. V rekonstruované budově se totiž objevily některé nedostatky, se kterými projekt nepočítal.

loop jazz club

„V případě Ohře, jak na zastupitelstvu bylo ve zprávě kontrolního výboru uvedeno, vícepráce v tuto chvíli činí přibližně 3,8 % z celkové ceny, což je poměrně dost,“ uvedl starosta města Karel Jakobec. 

Sokolovská radnice počítala s tím, že přestavba hotelu Ohře přijde zhruba na 64 milionů korun. Předpokládané náklady budou muset ale nyní být navýšeny o další více než dva miliony. 

„Vícepráce vyplynuly z odkrývání starých konstrukcí, především z podhledů, kde armatura nosníků je již v tak špatném stavu, že bude třeba vyměňovat v podstatě víc částí než jsme předpokládali. Rovněž tak omítky jsou v podstatně horším stavu. Zachovat dvě třetiny omítek tak, jak bylo plánováno v projektu, s největší pravděpodobností nelze,“ vysvětlil starosta. 

Město ale na druhou stranu doufá, že k určitému snížení nákladů, a to v řádu set tisíc korun dojde při budování podkrovní nástavby objektu. Městská Rada přesto rozhodla o tom, že pravidelných kontrolních dnů se na stavbě budou zúčastňovat také její zástupci, aby došlo k minimalizaci dalších dodatečných nákladů.

„Řekl bych, že převážná většina víceprací vyplynula z nedostatku projektu než ze samotné činnosti stavební firmy,“ dodal Jakobec.

Rekonstrukce bývalého hotelu by měla být ukončena na jaře příštího roku. V přízemí budovy se budou nacházet lékařské ordinace a ve vyšších patrech pak necelá padesátka bytů, které budou novým nájemníkům přidělovány formou veřejné soutěže.  

loop jazz

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
weby uniweb