2001 – Habartov: Před policií prchal v odcizené Tatře (TV Západ)

Až prostřelená zadní pneumatika zastavila 23letého zloděje ze Sokolovska, který prchal před policejní hlídkou v odcizeném nákladním voze Tatra 815. Tento muž automobil odcizil z oploceného parkoviště dopravní firmy HDB Trans v Citicích u Sokolova. Ven z hlídaného areálu se dostal poté, co s vozem prorazil dvě brány a přerazil závoru u vjezdu. Ujíždějícího pachatele začala ihned pronásledovat přivolaná policejní hlídka.

webíky uniweb

„Ujížděl přes obec Bukovany na obec Habartov. V ulici Vítězná se ho snažila policejní hlídka, která mu dávala signál k zastavení, předjet. Což se jim nepodařilo, protože pachatel je vytlačil na levý okraj chodníku,“ popsala událost tisková mluvčí sokolovské policie Blažena Kašparová. 

Pronásledování tedy pokračovalo dále a až v horní části habartovské ulice Vítězná se policistům podařilo ukradenou Tatru předjet. 

„Policista vystoupil z vozu a začal pachatele stavět. Ten neuposlechl výzvy k zastavení a pokračoval dále. V tu chvíli policista použil dvou varovných výstřelů,“ dodala Kašparová.

Řidič Tatry již s prostřelenými zadními pneumatikami proto prudce odbočil do slepé ulice Odboje. Na jejím konci prorazil bránu u jednoho z domků a po projetí pozemku, při kterém utrhl okapový žlab a strhl kovový přístřešek, s vozidlem zapadl do protékajícího potůčku. Policejní hlídce se pak podařilo agresivního pachatele zajistit. Vyšetřovatel muže obvinil ze spáchání trestných činů útoku na veřejného činitele, neoprávněného užívání cizí věci a poškozování cizí věci, za což mu nyní hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. 


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
weby uniweb