2001 – Cheb: Město dalo na provoz bazénu 2,3 milionu korun (TV Západ)

Chebská Rada města se na svém posledním zasedání seznámila s materiálem, který hodnotí provoz krytého plaveckého bazénu v loňském roce. Bazén v současnosti spravuje spol. CHETES, jenž je ve 100% vlastnictví města. Celkové náklady na provoz bazénu dosáhly v roce 2000 výše přibližně čtyř milionů korun.

webíky uniweb

„Z rozpočtu města jsou hrazeny jen energie. Takto to bylo řečeno. Tzn. elektrická energie, voda, topení a zbytek je z prostředků, které se vyberou na vstupném,“ vyjmenoval starosta města Václav Jakl.  

Město tedy v loňském roce přispělo ze svého rozpočtu na fungování bazénu částkou 2,3 milionu korun. Zpráva dále konstatuje, že vytíženost bazénu je v současnosti téměř na hranici únosnosti. Týdenní provozní doba dosáhla v loňském roce průměrně 87 hodin, což je téměř 13 hodin denně. Z čehož byla pro veřejnost vyhrazena přibližně jedna třetina. Vytíženosti bazénu také odpovídá jeho návštěvnost, která v roce 2000 přesáhla 300 lidí denně. 

„To zde v celkovém počtu znamená 91.849 osob, že se vystřídalo v roce 2000,“ upřesnil starosta. 

Město ale také čekají rozsáhlé investice do zařízení bazénu. V co možná nejkratší době by se měla dočkat výměny, či alespoň sanace, vana bazénu, která je již na hranici životnosti. Dále bude také zapotřebí vyřešit dlouhodobý problém pronikání vlhkosti z bazénu do ostatních částí budovy, který se nepodařilo vyřešit ani nedávnou instalací nové vzduchotechniky. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb