2000 – Sokolovsko: Vzniklé sdružení se snaží získat bývalý vojenský prostor (TV Západ)

Město Sokolov společně s obcemi Dolní Rychnov, Šabina a Březová a hospodářskou a sociální radou Sokolovska založili zájmové sdružení právnických osob nazvané Sokolov západ. Každá z obcí vložila do sdružení část katastru. Toto území je v současné době nevyužité. Jeho součástí je rovněž i vojenský prostor Mýtina, kde se před rokem 1990 nacházela kasárna Pohraniční stráže. Ten spadá do vlastnictví Ministerstva vnitra a sdružení chce zažádat o jeho bezúplatný převod.


„Protože Ministerstvo vnitra to buď může bezúplatně převést na obce nebo to může prodat nějakému podnikatelskému subjektu. A protože předchozí žádosti jenom obce Březová, v jejíž katastru to leží, byly bezúspěšné, proto se obce sdružily a přistoupila i hospodářská sociální rada Sokolovska, protože je větší naděje, že se obce k tomu bezúplatně dostanou,“ vysvětlil starosta města Sokolova Karel Černík. 

V tomto prostoru by totiž v budoucnu měla vzniknout průmyslová zóna. V okolí Sokolova se sice nachází vhodnější pozemky, ale ty spadají do vlastnictví Pozemkového fondu a navíc se pod nimi nacházejí zásoby uhlí. Nejpodstatnější část v současné době nevyužitého prostoru však tvoří výsypka, která se musí začít v nejbližší době rekultivovat. 

„Sdružení by jí chtělo rekultivovat už trošku jiným způsobem, aby tam vyrostl nějaký sportovně rekreační areál,“ dodal starosta.

Sokolovské městské zastupitelstvo již schválilo trojici – dr. Karel Černík, Ing. Karel Jakobec a dr. Rudolf Macháček, která bude město zastupovat na valné hromadě sdružení. V jeho dozorčí radě pak za Sokolov zasedne Ing. Valjentová.  

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Eastwood Symphonic

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
seo uniweb