2000 – Sokolov: Chráněné dílny fungují ve městě již 5 let (TV Západ)

Již téměř pět let fungují v Sokolově Chráněné dílny. Zařízení je určeno k zaměstnávání zdravotně postižených občanů města. Z tohoto důvodu je celý objekt bezbariérový. Zájemci o práci musí splňovat některé podmínky, a to pobírat buď částečný nebo plný invalidní důchod a být držitelem průkazu ZTP a věkově být starší 16 let.

zprávy uniweb weby

„V současné době je u nás zaměstnáno cca 50 zaměstnanců. Z toho převážná většina na dílnách. Máme celkem čtyři dílny. Z toho dvě dílny jsou na zakázkovou výrobu, tzn. spolupráce s různými firmami z okresu. A dvě dílny jsou vlastní výroba – košíkařina a keramika, plus jedna truhlárna,“ vyjmenoval vedoucí výroby Petr Hofrichter.

Běžná pracovní doba v dílnách je od 07:00 do 15:00 hodin, je však upravována podle schopností a zdravotní způsobilosti jednotlivých pracovníků. Výrobky zaměstnanců jsou nabízeny ve vlastní vzorkové prodejně přímo v objektu a rovněž na pravidelných trzích na sokolovském náměstí. Největším problémem pro vedení dílen je shánění zakázek. Mezi podnikateli zdejšího regionu totiž není příliš velký zájem o spolupráci. 

„Ze strany firem byl zájem, ale narazili jsme zde na problém objemu zakázky, protože jsme malá firma, která dokáže vyrobit poměrně jen malé množství výrobků a firmy požadovaly většinou velké množství, které jsme nebyli schopni zajistit,“ vysvětlil Hofrichter. 

Objekt chráněných dílen má rovněž kvalitní zázemí. Zaměstnancům i veřejnosti je k dispozici rehabilitační oddělení, kde se provádí ruční masáže či vodoléčba. K dispozici je rovněž sauna, solárium a tělocvična s malou posilovnou. Na zahradě zařízení vybudovali samotní zaměstnanci dráhy pro minigolf. Provoz Chráněných dílen přijde asi na pět milionů korun ročně a kromě vydělaných peněz na něj přispívají také sokolovský městský úřad a úřad práce.    

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb