2000 – Chebsko: Okres vede v počtu nemocných syfilisem (TV Západ)

Chebský okres se letos dostal až na samotnou špičku Západočeského kraje v počtu zjištěných případů syfilisu. Ze statistiky za první čtyři měsíce letošního roku vyplývá, že k 30. dubnu bylo kožními lékaři na okrese registrováno 28 prokázaných případů onemocnění. Pro porovnání – za celý rok 1999 bylo zaevidováno 34 osob nakažených touto chorobou.

VZP list a pros 2022

„Většinou jsou to rizikové skupiny, tzn. skupiny sexuálních pracovnic, kterých je na okrese Cheb velmi mnoho,“ sdělila ředitelka OHS Jaroslava Hrabáková. 

Ve většině případů se jedná o osoby pocházející ze zemí bývalého Sovětského svazu. Chebský okres tak figuruje v počtu nakažených v rámci Západočeského kraje na prvním místě před Karlovarskem a Sokolovskem. Podle odborníků může v boji se šířením nákazy pomoci pouze změna legislativy. 

„U rizikových skupin, kdyby již byl přijat zákon o prostituci, kde by byla uložena povinnost jak pracovnicím, tak majitelům erotických salónů, že musí pracovnice procházet určitou zdravotní kontrolou v pravidelných intervalech a určitém rozsahu, který by určil zdravotní orgán,“ dodala Hrabáková. 

V současné době se pracovníci hygienické stanice snaží provádět alespoň osvětu. Rizikové skupiny informují o možnostech nákazy a se souhlasem majitelů erotických salónů uskutečňují odběry na zjištění přítomnosti viru HIV a syfilisu.  

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Popelka

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb