2000 – Cheb: Rekonstrukce pěší zóny se odkládá na příští rok (TV Západ)

Plánovaná rekonstrukce chebské pěší zóny od náměstí Krále Jiřího z Poděbrad až po vlakové nádraží se již letos neuskuteční. Kvůli právě probíhající světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru, a z toho důvodu předpokládané větší návštěvnosti Chebu v letním období, se radní rozhodli přesunout obnovu nejfrekventovanější části města na příští rok.

loop jazz club

Městská Rada již vybrala ze dvou nabízených studií rekonstrukce tu, kterou předložila skupina architektů sdružená v Ateliéru 69. Tato studie řeší problematiku pěší zóny v širší míře a velkoryseji než druhá předložená nabídka. Kromě opravy povrchu, umístění laviček a výlepových ploch, předpokládá i realizaci dalších stavebních prvků.

„Pojali to spíše jako takovou vizi i do budoucna. Jsou tam např. návrhy na kavárny, které jsou nad pěší zónou, dále návrhy na řešení určitého objektu, který by byl dominantou někde na náměstí před Hvězdou, kde by při vstupu z pěší zóny na náměstí byla tato dominanta. Jsou tam i návrhy na řešení osazení pevných stromů, tedy ne žádných mobilních stromů či mobilní zeleně,“ popsal tajemník MÚ Cheb Vladimír Havlíček.

Radní chtějí v nejbližší době uzavřít s Ateliérem 69 smlouvu na vypracování zjednodušeného projektu, na základě kterého pak chtějí jednat se správci inženýrských sítí, vlastníky domů na pěší zóně a dalšími účastníky stavebního řízení. Kompletní projektová dokumentace by pak měla být zpracována do konce letošního roku. Do té doby je také předčasné hovořit o výši nákladů na rekonstrukci. Úpravy pěší zóny chtějí radní zahájit v roce 2001. Zatím není ani jasné, zda budou provedeny v celku v příštím roce nebo na etapy v několika následujících letech.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ČNSO studio

Hlavní zprávy

 

loop jazz club
seo uniweb