2000 – Cheb: Město nemá peníze na opravu chátrající budovy muzea (TV Západ)

Chebští zastupitelé na svém posledním zasedání rozhodovali o dalším osudu městské budovy na rohu náměstí, kterou má v současné době pronajaté muzeum. Tento dům již 10 let chátrá a jeho interiéry jsou v současné době značně zdevastované. Muzeum nemůže rekonstrukci financovat, jelikož ze zákona nesmí jako státní organizace investovat do obecního majetku.


„Nikde v těch materiálech se nehovoří o tom, kdo to bude platit a z čeho to bude platit. Automaticky se jaksi předpokládá, že město podpoří a že dá 20, 30 milionů na dobudování této budovy,“ řekl starosta Václav Jakl.  

Městská Rada proto doporučila zastupitelům budovu prodat. Další zvažovanou variantou bylo využití přízemí pro komerční účely a zbývající část domu ponechat pro potřeby muzea. To chce samozřejmě celou budovu využívat i nadále. Jeho záměrem je rozšíření expozice o Valdštejnovi a zpřístupnění jedinečné sbírky cínových předmětů. 

„Já samozřejmě nyní v tomto okamžiku bych byla raději kdybychom budovu pro naše regionální muzeum získali celou, protože v současné době muzeum sídlí ve Františkánském klášteře. Takže kdyby budova byla pro muzeum, tak bychom zřejmě tyto prostory zredukovali a do této budovy bychom přestěhovali i naše provozní zázemí, některé sbírkové depozitáře,“ uvedla ředitelka muzea Eva Dittertová.

Záměr radních budovu prodat nakonec zastupitelé neschválili a tak zůstává nadále v pronájmu chebského muzea. Z toho se má zanedlouho stát regionální muzeum pro Karlovarský kraj a bude pak řízeno přímo Ministerstvem kultury, čímž vzroste ještě jeho turistická atraktivita. Město, které v současné době prostředky potřebné na jeho rekonstrukci nemá, se bude muset pokusit získat finance z jiných zdrojů, např. ze Státního fondu na opravu památek či z rozvojových programů Evropské unie. 

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
I. Abonentní koncert

Hlavní zprávy

 

NetConcert George Duke Band
seo uniweb