2000 – Cheb: I letos probíhá měření radonu (TV Západ)

Stejně jako v minulých letech mohou občané z okresu Cheb i letos získat bezplatně detektory pro měření obsahu radonu v bytech a domech. Měření organizuje státní Úřad pro jadernou bezpečnost v rámci Radonového programu České republiky.


O detektory lze požádat na referátu Životního prostředí Okresního úřadu, který zároveň zajišťuje i vyhodnocování a zaslání výsledku měření. Nejohroženějšími oblastmi okresu jsou Žandovsko a Skalensko, a to díky svému geologickému podloží. 

Měření probíhá zdarma u rodinných či bytových domů, dětských zařízení a veřejných budov. V případě zjištění zvýšeného výskytu radonu, který se usazuje v plicích a může způsobit rakovinu, lze zažádat o poskytnutí státního příspěvku na provedení stavebních úprav či odvětrání objektu. 

V rámci Radonového programu, který byl zahájen v roce 1990, bylo již na chebském okrese zkontrolováno přibližně 1400 objektů a některé budovy, jako např. mateřská škola v Lubech, rovněž podstoupily stavební úpravy, díky nim se zvýšený výskyt radonu normalizoval.  

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb