2000 – Cheb: Galerie G4 slaví 15 let (TV Západ)

Oslavy 15. výročí své činnosti odstartovala chebská galerie fotografie G4 v pátek 7. ledna svou první letošní vernisáží. Za 15 let své činnosti uspořádala galerie přibližně 250 výstav a více než 20 uměleckých dílen fotografie. Nová výstava nese název Fotojam 2000 a je přehlídkou dvou desítek autorů z našeho regionu, kteří většinou s galerií spolupracují od jejího počátku.


„Za prvé jsou to autoři, jako je dokumentarista Jan Schýbal, který zde má fotografie z roku 1988, kdy jsme dělali první dílnu Dokumentární fotografie v Aši, a na druhé straně je to např. Hana Fischerová, která se poprvé účastnila v listopadu minulého roku dílny KontAkt Foto ve Františkových Lázních. Je to její první fotografie, která stojí za vystavení,“ uvedl ředitel galerie Zbyněk Illek. 

Druhá plánovaná výstava k výročí galerie se uskuteční v prosinci a bude monografickým pohledem právě na tvorbu jednoho z prvních spolupracovníků galerie - plzeňského dokumentaristy Jana Schýbala. Výstavu Fotojam 2000 si zájemci mohou prohlédnout až do 27. ledna. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
weby uniweb