2000 – Cheb: EgroNet zlepší přeshraniční dopravu i turistický ruch (TV Západ)

Již 28. května by měl začít fungovat dopravní železniční systém EgroNet. Tento systém propojí oblast přeshraničního regionu Egrensis. Tzn. na české straně okresy Cheb, Sokolov a Karlovy Vary a na německé pohraniční oblasti Bavorska a Saska s Durynskem. Na železniční spoje bude navazovat veřejná hromadná autobusová doprava ve větších městech.

zprávy uniweb weby

„EgroNet je dopravní systém, který překračuje státní hranice ze Spolkové republiky Německo do Euregionu Egrensis v naší oblasti,“ uvedl vedoucí referátu dopravy Milan Polák. 

Použit bude lehký speciální vlak RegioSprinter. Zajímavostí je fakt, že tento projekt bude reprezentovat zdejší Euroregion na světové výstavě EXPO 2000 v Hannoveru. 

„V oblasti Chebu bude vstupovat na naše území přes hraniční přechod Pomezí. V oblasti Saska bude do naší republiky přecházet přes Vojtanov, směrem na Františkovy Lázně a Cheb. V oblasti Sokolovska bude vstupovat RegioSprinter do České republiky v oblasti Kraslic,“ dodal Polák.

Cestující si budou moci zakoupit denní, týdenní či skupinovou jízdenku. Např. denní lístek bude stát 200 Kč pro Čechy a 25 německých Marek pro zahraniční turisty. Při předložení jízdenky budou poskytovány slevy na vstupné na různé akce a na návštěvy kulturních památek v tomto regionu. I proto by mělo zprovoznění systému EgroNet přispět k dalšímu turistickému zatraktivnění oblasti Euregia Egrensis. 

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Škoda Octavia 125 Restart2

Hlavní zprávy

 

Policie České republiky, KŘP Karlovarského kraje
seo uniweb