Karlovy Vary: Seniora opakovaně vydíral

0

senior, karlovy vary, vydírání, policie, policisté, trestný čin, krimi, kriminalita


Karlovarští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Karlových Varů, kterého obvinili ze spáchání přečinu vydírání.

Obviněný muž měl na konci dubna letošního roku kolem devatenácté hodiny večerní na autobusové zastávce v Karlových Varech potkat jemu známého devětačtyřicetiletého muže, kterého oslovil s tím, že na sobě má bundu, která měla být odcizená společně s finanční hotovostí a mobilním telefonem jeho známému, přičemž po něm požadoval jako kompenzaci finanční hotovost. Dále mu obviněný muž předal své telefonní číslo s tím, že vše teď bude vyřizovat on. Devětačtyřicetiletý muž ze zdravotních důvodů toto sdělil svému třiaosmdesátiletému otci, který na uvedené číslo zavolal a sdělil, že vše bude za syna vyřizovat on. Oba muži si telefonicky domluvili schůzku, kdy senior předal obviněnému muži domluvenou finanční hotovost. 

O dva dny později měl třiaosmdesátiletého muže kontaktovat z neznámého čísla, kdy se představil jiným jménem a požadoval finanční hotovost, která měla být údajně odcizena společně s bundou. Dále měl sdělit, že pokud finanční hotovost neuhradí, tak fyzicky ublíží některým členům jeho rodiny. Následně došlo mezi muži k další schůzce, kdy obviněnému předal další finanční hotovost. 

V dalších několika případech měl obviněný muž třiaosmdesátiletého seniora opakovaně kontaktovat z neznámého čísla, přičemž si vždy vymyslel nějakou záminku, aby mu senior předával požadovanou finanční hotovost. Jednalo se například o to, že měl senior poškodit osobní automobil, urážet různé menšiny nebo předávat falešné bankovky. Při tom mu mělo být ze strany volajícího vyhrožováno fyzickým napadením jeho rodiny. 

Senior ze strachu o život a zdraví své a svých příbuzných obviněnému muži vždy předal na různých místech v Karlových Varech požadovanou finanční hotovost, a to přibližně v deseti případech. Tím mu byla způsobena škoda téměř 300 tisíc korun. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. 

nprap. Jan BílekSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář