Sokolov: Ve městě se uskuteční benefiční akce pro nemocnici

0

sokolov, benefice, akce, utkání, hokej, fotbal, basket, výtěžek, nemocnice, nákup, rehabilitace, pomůcky


Sokolovští fotbalisté a hokejisté plánují benefiční utkání v basketbale. Jedná se o první ročník akce. Výtěžek využije sokolovská nemocnice na nákup rehabilitačních pomůcek.

Hokej+fotbal=basketbal. Tahle zvláštní rovnice bude v Sokolově platit poslední listopadový pátek.

Druholigoví sokolovští fotbalisté a jejich kolegové, kteří hrají v Sokolově třetí nejvyšší soutěž v ledním hokeji, se utkají na palubovce v tom, kdo se nejčastěji trefí do basketbalového koše.

Benefiční basketbalové utkání, jehož výtěžek využije sokolovská nemocnice, kterého se zúčastní i hlavní hvězdy obou mužstev, se odehraje v pátek 30. listopadu v sokolovské sportovní hale.

„Chceme pomoc nemocnici s nákupem potřebných pomůcek. Hledali jsme sport, ve kterém bychom se mohli navzájem poměřit, a přitom nebyl nikdo dopředu zvýhodněný. Věřím, že si užijeme hodně legrace a hlavně pomůžeme dobré věci. Chceme také hokejisty a fotbalisty představit fanouškům v jiných rolích,“ uvedl Tomáš Bouda z HC Baník Sokolov.

„Prvotní iniciativa vyšla od hokejistů, společně s nemocnicí jsme vše vyladili a připravili. S hokejisty se navzájem podporujeme, propagujeme společné akce, máme společné permanentky, a co je nejdůležitější fanoušci navštěvují zápasy ve fotbale i v hokeji. Zároveň však spolupracujeme i v kategorii mládeže,“ doplňuje Petra Božeková, obchodní ředitelka FK Baník Sokolov.

Hlavnímu utkání, které se uskuteční v 17:30 hodin, budou předcházet mládežnické zápasy hokejistů a fotbalistů, kteří se poměří ve florbalu respektive ve futsalu. Mládežnická utkání a doprovodný program začne již v 16:30 hodin. Vstupenka bude stát 50 korun a výtěžek bude věnovaný na nákup rehabilitačních pomůcek oddělení následné péče Nemocnice Sokolov. Kapacita haly je 600 diváků.

„Děkujeme všem, kteří přijdou a podpoří dobrou věc! Je vidět, že sportovcům na nemocnici záleží,“ uvádí Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice Sokolov, kterou vlastní společnost Penta Hospitals CZ.

Jedná se o první ročník této akce, rozhodně to ale není první spolupráce na sokolovské ose – hokej – fotbal - nemocnice.

„Tradičně pořádáme akci Šikovný školák, což je preventivní akce, které se účastní i městská policie a jednotlivé složky integrovaného záchranného systému. Letos v květnu přišlo asi 500 dětí z prvních a druhých tříd základních škol v Sokolově a Habartově. Na rok 2019 plánujeme akci zopakovat,“ uvedla Markétka Singerová.

Stejně tak se bude konat další ročník benefičního utkání mezi hokejisty a fotbalisty.

„Teď jen přemýšlíme, v jakém sportu se utkáme příští rok. Napadlo nás vodní polo,“ uzavřeli se smíchem představitelé obou sokolovských klubů.


Zdroj: Markéta Singerová, tisková mluvčí Nemocnice SokolovSouvisející

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář