ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Střední škola logistická v Dalovicích chce modernizovat budovu i vybavení

Střední škola logistická chce nechat v nadcházejícím období vybudovat bezbariérový vstup do budovy a do učeben, obnovit výpočetní techniku a zajistit připojení na wi-fi s bezpečnostními prvky. Získat na to chce dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Záměr schválila na svém posledním jednání Rada Karlovarského kraje.

0

Včera

Cheb: Město se přidalo k dalším v boji proti doplatkům (TV Západ)

Město Cheb signovalo společné prohlášení měst a obcí, které se týká jednotného postoje v oblasti sociálního vyloučení. Stalo se tak po jednání na kladenském magistrátu kde se řešilo opatření obecné povahy známé jako kauza doplatky na bydlení.

0

Včera

Kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc kočičím útulkům

Péče o opuštěné či týrané kočky je velmi nákladná a ne vždy je jednoduché na ni získat potřebné finance. Karlovarský kraj proto vyhlásil veřejnou sbírku, kterou chce podpořit kočičí útulek v Kraslicích provozovaný spolkem "Konec toulání" a kočičí útulek v Sokolově provozovaný spolkem "Láskou ke kočkám".

0

Před 2 dny

Aš: Nová ZUŠ je před dokončením

Přeměna dosud nezrekonstruované části objektu Kulturního centra LaRitma na zázemí pro základní uměleckou školu se blíží do svého závěru. Původně měla být celá stavba dokončena už k 31. květnu, usnesením rady města byl nedávno termín prodloužen o dva měsíce, t.j. do 31. července 2018 s tím, že vnitřní úpravy školy se dodělají do konce května, nejbližší okolí do konce června a pozemek mezi školou a Saskou ulicí do konce července.

0

Před 3 dny

Region: Žadatelé s kotly Atmos získají peníze od kraje (TV Západ)

Vlastníci kotlů ATMOS C18S, C20S a C30S, kteří získali peníze na pořízení v rámci tzv. kotlíkových dotací mají problém. Ačkoliv vše doložili v pořádku, kotle koupili, není možné jim dotaci uznat. Problém se snaží řešit Karlovarský kraj, který upozorňuje, že se jedná o systémovou záležitost.

0

Před 3 dny

Sokolov: V ulici Marie Majerové přibudou parkovací místa (TV Západ)

Na největším sokolovském sídlišti Michal je dlouhodobě složitá situace s parkováním. Město se kromě plánů na vybudování parkovacího domu snaží najít možnosti i ve stávajících místech a lépe využít prostor. Jedním z vytipovaných míst je okružní ulice Marie Majerové.

0

Před 5 dny

Kraj přispěje na drobné vodohospodářské stavby

Stejně jako v minulých letech i v tomto roce získají obce z našeho regionu dotace na realizaci drobných vodohospodářských ekologických akcí. Pokud to schválí Zastupitelstvo Karlovarského kraje, rozdělí si mezi sebou více jak 10,5 milionu korun.

0

Před 6 dny

Karlovy Vary: Studentům pedagogické školy slouží nové hřiště

Víceúčelové sportoviště s atletickým oválem a skokanským sektorem nově využívají žáci Střední pedagogické školy, gymnázia a vyšší odborné školy Karlovy Vary zřizované Karlovarským krajem. Hřiště konečně odpovídá nárokům na výuku oborů, jejichž součástí je intenzivní sportovní příprava.

0

Před týdnem

Karlovarská nemocnice bude mít novou moderní porodnici

Karlovarský kraj začíná s přestavbou, díky které by mělo vzniknout v prostorách porodnice mimo jiné 17 nových lůžek, 3 porodní boxy, operační sál nebo plně vybavená novorozenecká lůžka.

0

Před týdnem

Loket: Do budovy internátu bude kraj investovat miliony (TV Západ)

Možná ještě letos se dočká oprav internát Střední průmyslové školy v Lokti. Po kontrole hygieniků totiž hrozí uzavření.

0

Před týdnem

Díky dotacím dojde ke znovuoživení Krušnohoří

V Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014-2020 bylo schváleno dalších pět projektů za téměř dva miliony Eur. Díky těmto financím tak dojde například ke znovuoživení Krušnohoří a k realizaci projektu Krušnohorského hračkářství.

0

Před týdnem

Horní Slavkov: Děti přispějí na psí útulek

Školáci z Horního Slavkova tento týden zakončili svoji výuku finanční gramotnosti, které se zúčastnili v rámci programu Abeceda peněz. Vyvrcholením celého projektu pro ně byl prodejní jarmark, na němž si na vlastní kůži vyzkoušeli, kolik znalostí si z nových kurzů odnesli i jaké to je vydělávat peníze a komunikovat se zákazníky.

0

Před týdnem

Kraj dostal dotaci na novou lávku v Mostově

Lávka v Mostově u Odravy na trase páteřní cyklostezky podél Ohře byla dlouho uzavřená a cyklisté museli část cesty jet po frekventované silnici.

0

Před týdnem

Kraj opět podpoří údržbu a stavbu cyklostezek

Více než 3 miliony korun poskytne kraj v tomto roce ze svého rozpočtu na projekty a dokumentaci týkající se budování a údržby cyklistických stezek a tras v regionu.

0

Před týdnem
szo zapad side