ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Chodov: CHOTES dokončil opravy za miliony korun

Opravené povrchy komunikací, nové veřejné osvětlení a zrekonstruovaný most. To je část investičních akcí za miliony korun, které v těchto dnech dokončily nebo dokončují Chodovské technicko-ekologické služby (CHOTES).

0

Dnes

Sokolov: První etapa oprav chodníků na náměstí Budovatelů skončila

V pravé části náměstí Budovatelů (ve směru od OD Ural) skončila rekonstrukce chodníku. Jednalo se o první etapu této investiční akce města. Druhá etapa je připravena na jaro příštího roku, začít by měla zhruba od konce března a opraven při ní bude chodník na levé části náměstí. Stavební práce částečně omezovaly provoz, ovlivněno bylo dočasně především parkování.

0

Včera

Podnikatelské prostředí je v Mariánských Lázních bezkonkurenční

Mariánské Lázně podnikatelům skutečně přejí. Vyplynulo to z výzkumu „Město pro byznys desetiletí,“ který v kraji hodnotil kvalitu podnikatelského prostředí a přístup veřejné správy za uplynulou dekádu. Třináctitisícové lázeňské město v něm suverénně obsadilo první příčku, na druhém místě se umístil Cheb a třetí skončil Ostrov.

0

Před 2 dny

Cheb: Rekonstrukce ulic V Zahradách a Kosmonautů finišuje (TV Západ)

Nejstarší chebské sídliště Spáleniště postupně prochází revitalizací za desítky milionů korun. Jako zatím poslední byla zahájena na jaře letošního roku rekonstrukce ulic Kosmonautů a V Zahradách.

0

Před 5 dny

Aš: V Nedbalově ulici přibudou městské byty

Dohromady 27 městských bytů o velikosti 1 – 3 + KK se má v roce 2020 vybudovat v domě v Nedbalově ulici. Rekonstrukce objektu, který město Aš před časem odkoupilo od Karlovarského kraje, je v investičním plánu, jeho definitivní schválení se očekává na prosincovém zasedání zastupitelstva města, na kterém se bude projednávat rozpočet na příští rok.

0

Před 5 dny

Sokolov: Opravy střechy na zimním stadionu pokračují (TV Západ)

Do střechy zimního stadionu v Sokolově, která byla před 10 lety za 150 milionů korun pořízena, zatéká. Město musí část nákladů na opravy hradit ze svého, většinou už má stavba po záruce.

0

Před 6 dny

Kraj vybral zhotovitele revitalizace Císařských lázní

Kompletní obnovu národní kulturní památky Císařské lázně provede společenství firem pod názvem „Společnost Císařské lázně – GEOSAN GROUP – Metrostav“. Jejich nabídka ve výši 828,8 milionu korun s DPH byla nejnižší, a tudíž vyhodnocena jako nejvýhodnější, protože jediným kritériem zadávacího řízení se stala nabídková cena.

0

Před 6 dny

2009 – Cheb: Mateřská školka v ulici Osvobození má nové hřiště (3893) (TV Západ)

V minulých dnech došlo ke slavnostnímu předání nového dětského hřiště u chebské mateřské školky v ulici Osvobození. Zúčastnili se ho zástupci města, dodavatelé zařízení a ředitelé základních škol.

0

Před 6 dny

Cheb: Lidé si mohou objednat nádoby na tříděný odpad (TV Západ)

Od 1. ledna roku 2020 začnou v Chebu postupné změny ve svozu komunálního odpadu. Cílem je zlepšit třídění a připravit se na dopady budoucích legislativních změn spojených s ukončením ukládání netříděného odpadu na skládky.

0

Před týdnem

1999 – Marktredwitz: Nová hala nabídne 820 parkovacích míst (TV Západ)

V minulém týdnu byla v nedalekém bavorském městě Marktredwitz otevřena moderní parkovací hala a obří obchodní centrum. Pozván byl i chebský starosta Václav Jakl. Slavnostního aktu na tamní historické radnici se zúčastnil bavorský zemský ministr pro místní rozvoj dr. Werner Schnappauf, který byl zapsán do zlaté knihy města.

0

Před týdnem

Karlovy Vary: Keramická škola bude. O možnostech diskutovali odborníci s veřejností

Střední uměleckoprůmyslová škola keramická a sklářská Karlovy Vary působí ve městě již téměř sto let. Škola tradičně nabízí unikátní škálu celé řady oborů vzdělávání. Prostory pro výuku jsou však poslední dva roky nevyhovující.

0

Před týdnem

Karlovy Vary: Příští rok se do letiště investuje přes 9 milionů

"Letiště Karlovy Vary plánuje na příští rok investice téměř 9,4 milionu korun. Nejvíc peněz půjde na dokončení stavebních úprav budovy bývalého Aeroklubu nebo na zázemí pro obsluhu, posádky a místnosti pro osoby s odepřeným vstupem," sdělil náměstek hejtmanky pro oblast dopravy Martin Hurajčík.

0

Před týdnem

1999 – Cheb: Náklady na nový skatepark se pohybují okolo 1,5 milionu (TV Západ)

Chebští skateboardisté budou snad již v dohledné době budou moci svůj sport provozovat ve vyhovujícím prostředí. Nový skatepark právě v těchto dnech vyrůstá v areálu fotbalového stadionu Lokomotiva Cheb v prostoru bývalého házenkářského hřiště. Toto místo bylo vybráno z důvodu celkové uzavřenosti objektu a dobrého odhlučnění, které je dáno umístěním hřiště v prohlubni za tribunou. Výhodou je i přítomnost sociálního zařízení.

0

Před týdnem

Výjezdová základna sokolovské záchranky prochází stavebními úpravami

Práce na zodolnění výjezdové základny Zdravotnické záchranné služby Karlovarského kraje v Sokolově úspěšně pokračují. Radní pro oblast zdravotnictví Jan Bureš si v doprovodu stavebníků a novinářů prohlédl v pátek 8. listopadu probíhající stavbu. Celkové náklady jsou odhadovány na téměř 19 milionů korun.

0

Před týdnem