ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Odrava: Na sezonu kraj uzavřenou lávku zprovozní (TV Západ)

Lávka přes Ohři v Mostově u Odravy bude brzy otevřena. Loni jí musel kraj nechat uzavřít kvůli havarijnímu stavu. Nezbytné opravy si prozatím vyžádaly okolo třičtvrtě milionu korun.

0

Dnes

Kraj vyhlásí dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu

V první polovině února vyhlásí Karlovarský kraj dotační programy v oblasti kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Díky nim lidé budou moci zrekonstruovat památkově chráněné objekty, uspořádat kulturní či společenskou akci, vydat nějakou zajímavou publikaci nebo propagovat místo, které rozhodně stojí za navštívení.

0

Včera

Cheb: Napodruhé zastupitelé schválili upravený rozpočet (TV Západ)

Město Cheb už nemá rozpočtové provizorium. Zastupitelé totiž na prvním letošním zasedání schválili rozpočet na letošní rok. Opozici se návrh nelíbil a pro návrh jednotně nehlasovala. Právě rozpočet byl totiž v závěru loňského roku důvodem ke změnám ve vedení města.

0

Včera

Z našeho regionu dostane vysokoškolské stipendium 18 nových studentů

Kraj stipendium schválil všem žadatelům, sdělil krajský radní pro oblast školství Jaroslav Bradáč. Ročně kraj dává na vysokoškolská stipendia asi 1,4 milionu korun, chce tak mladé lidi motivovat k tomu, aby se po dokončení studia vrátili zpět do regionu.

0

Včera

Karlovy Vary: Stav některých mostů je vážný (TV Západ)

Mostní konstrukce v Karlových Varech nejsou v řadě případů v dobré kondici. Souhrnnou zprávu, kterou město obdrželo, představilo na tiskové konferenci.

0

Včera

Cheb: Město chystá další část revitalizace území kolem přehrady Skalka

Město Cheb bylo osloveno společností Montan-Stiftung Nordost Bayern z Fichtelbergu nabídkou ke spolupráci na projektu „Brána do nitra Země,“ který se primárně věnuje obnovení kulturního a přírodního dědictví se zaměřením na geologii a vzdělávání.

0

Před 2 dny

Aš: Zeleň v sadech Míru čeká částečná obměna

Revitalizace dřevin v sadech Míru. To je jedna z investičních akcí, připravovaných pro letošní rok.

0

Před 2 dny

Nadace ČEZ přijímá do konce ledna žádosti o grant v programu Stromy

Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ. Ta může přispět maximální částkou 150 tisíc korun.

0

Před 4 dny

Cheb: Zastupitelé odsouhlasili rozpočet na rok 2018

Město Cheb bude v letošním roce hospodařit s finančními prostředky v celkovém objemu přes 1 miliardu korun. Tento údaj vyplývá z rozpočtu města na rok 2018, který včera schválilo zastupitelstvo na svém zasedání.

0

Před 5 dny

Cheb: Školní statek začne letos s výstavbou nových dílen

Stávající dílny, které již neodpovídají současným potřebám a výšce moderních strojů, nahradí v budoucnu nové.

0

Před 6 dny

Karlovy Vary: Pobočka Úřadu Regionální rady utlumuje činnost

Na základě rozhodnutí Výboru Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad proběhnou na Úřadě Regionální rady organizační změny.

0

Před 6 dny

Minimální mzda je od ledna vyšší o 1200 Kč

Minimální mzda se od 1. ledna 2018 zvyšuje o 1200 Kč na 12 200 Kč. O této úpravě rozhodla vláda v srpnu loňského roku. Základní hodinová sazba hrubé minimální mzdy se zvyšuje z původních 66 Kč na 73,20 Kč. Za nejnižší mzdu v Česku pracuje zhruba 132 tisíc lidí.

0

Před týdnem

Chodov: Výtěžek z tomboly pomůže nemocným

O rovných 15 tisíc korun si může pro letošní rok vylepšit svůj rozpočet chodovská základní organizace Svazu postižených civilizačními chorobami v ČR (SPCCH).

0

Před týdnem

Chodov: Kino láme rekordy

Další rekord v návštěvnosti pokořilo chodovské kino v Kulturním a společenském středisku. Ve srovnání s předchozími lety zamířilo v minulém roce do biografu o tisíce lidí více.

0

Před týdnem