ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Cheb: Aukce bytů v Modrém věžáku se blíží (TV Západ)

Pronájem 28 bytů v chebském Modrém věžáku v Dyleňské ulici chystá město. Do otevřeného výběrového řízení formou aukce se mohou přihlásit se mohou nejen obyvatelé města.

0

Dnes

Aš: Město chystá úpravy, naučnou stezku či opravu skoro 300 let starého kamenného mostku

Park historie či Kaplanka. Takto je v poslední době nazýván zhruba 3,5 hektaru velký park, ohraničený ulicemi U Radnice, Na Příkopech, Kaplanka (část) a Okružní, jehož revitalizace proběhne v letech 2019 a 2020. Odbor správy majetku a investic nyní zveřejnil zadávací dokumentaci a výzvu k podání nabídky na tuto veřejnou zakázku, oficiálně nazvanou KAPLAN/KA - Společná historie Aše a Selbu v časové ose, č. 238.

0

Před 2 dny

Habartov: Technické služby mají nový zametací vůz

Včera vedoucí TS společně s panem starostou převzal zametací vůz, který od dnešního dne jezdí po městě a čistí chodníky a části komunikace.

0

Před 4 dny

Chodov: Odtahy automobilů zdraží

Hlouběji do kapsy budou muset od nového roku sáhnout motoristé, kterým nechali strážníci či policisté odtáhnout automobil. Naopak poplatky za odstavné parkoviště město zcela zrušilo (100,- Kč/den).

0

Před 4 dny

Kraj zvelebuje muzea, galerie i knihovnu

Karlovarský kraj je zřizovatelem osmi příspěvkových organizací v oblasti kultury. Najdete v nich nejen cenné umělecké sbírky, ale také nejrůznější předměty a knihy, které vypovídají o historii našeho regionu a životě jeho obyvatel.

0

Před 5 dny

Sokolov: MHD od nového roku zajistí Ligneta (TV Západ)

Od 1. ledna 2019 bude Městskou hromadnou dopravu v Sokolově a přilehlých obcích zajišťovat společnost LIGNETA autobusy, s.r.o. Cena i dosavadní jízdní řády zůstanou stejné jako v letošním roce.

0

Před týdnem

Ostrov: Gymnázium má nový koridor

Starý a nevyhovující koridor byl zbourán a Gymnázium Ostrov teď propojuje moderní bezbariérová chodba. Studenti navíc mohou využívat nové uzamykatelné šatny. Na tuto stavební akci kraj vynaložil 23,3 milionu korun s DPH.

0

Před týdnem

Cheb: CHETES koupil dva nové zametače (TV Západ)

Chebská městská společnost CHETES pořídila dva nové zametací vozy pro úklid komunikací. Stroje doplní stávající trojici pomalu dosluhujících a umožní kvalitnější úklid, a to i v jiných obcích.

0

Před týdnem

Karlovarský kraj opět rozdělí dotace na obnovu a ochranu lesů

Stejně jako v uplynulém roce i letos Karlovarský kraj podpoří opakovanou umělou obnovu lesů poškozených suchem a jejich ochranu proti zvěři oplocenkami. Žadatelé si mezi sebou rozdělí více jak čtyři miliony korun. Důvodem udělované podpory je zachování a obnova lesního ekosystému a biodiverzity lesních porostů na území našeho regionu.

0

Před týdnem

Hranice: U Sokolovny vyrostlo workoutové hřiště

Ve středu 1.11.2018 bylo u Sokolovny vybudováno nové workoutové hřiště.

0

Před 2 týdny

Sokolov: Projekt nové knihovny startuje (TV Západ)

Přípravy na přemístění sokolovské Městské knihovny se dostaly do další fáze. Město vypsalo výběrové řízení na rekonstrukci dvou objektů na Starém náměstí. Práce by mohly začít na začátku příštího roku.

0

Před 2 týdny

Sokolov: Od ledna budou ve městě jezdit autobusy společnosti LIGNETA

Od 01.01.2019 bude MHD v Sokolově a přilehlých obcích provozovat společnost LIGNETA autobusy, s.r.o. Ceník i jízdní řády zůstávají stejné jako v roce 2018.

0

Před 2 týdny

Sokolov: Organizace Pomoc v Nouzi získala nové auto (TV Západ)

Klíčky od nového osobního vozu obdržel vedoucí obecně prospěšné společnosti Pomoc v nouzi Sokolov Robert Pisár z rukou Zdeňka Marušky ze společnosti z Poděbrad, která pomáhá neziskovým organizacím. Auto se podařilo získat za 8 měsíců práce, kdy na jeho pořízení přispěli sponzoři.

0

Před 2 týdny

Kraj chce založit veřejnou výzkumnou instituci pro balneologii (TV Západ)

Karlovarský kraj chce zaštítit vznik nové veřejné výzkumné instituce. Ta by se měla věnovat obnovení vědy a výzkumu v oblasti lázeňství a balneologie. Její dosavadní absence ovlivňuje nedostatečný rozvoj klíčového odvětví našeho regionu.

0

Před 3 týdny
uniweb side weby