ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Tři veřejné sbírky vyhlášené Karlovarským krajem

Karlovarský kraj v minulých měsících vyhlásil tři veřejné sbírky. Jedna je zaměřena na pomoc ženě, jejíž dům postihl ničivý požár, v druhé se vybírají finanční prostředky na kočičí útulky a ze třetí budou vybrané peníze použity na obnovu historických Císařských lázní.

0

Včera

Karlovy Vary: Provoz krematoria skončí, zbydou jen obřady (TV Západ)

Provoz karlovarského krematoria s největší pravděpodobností skončí. Nadále by se v prostorách měly konat pouze obřady. Samotné kremace by měly probíhat jako dosud při dočasném řešení v Hrušovanech u Chomutova.

0

Včera

Kynšperk nad Ohří: Výpravní budova železniční stanice prošla opravou

Slavnostním přestřižením pásky byla uvedena do provozu opravená výpravní budova železniční stanice Kynšperk nad Ohří. Nádražní objekt prošel dílčí opravou, na kterou v budoucnu navážou práce v kolejové části v rámci připravované rekonstrukce traťového úseku Kynšperk nad Ohří – Tršnice.

0

Před 2 dny

Mokřiny: Renovuje se památník věnovaný obětem války

V Aši se v krátké době renovuje už druhý památník věnovaný obětem války. Po úpravách památníku v obci Vernéřov nyní padla volba na pietní místo před vchodem do evangelického kostela v Mokřinách. Dokončení úprav se předpokládá v říjnu, znovuodhalením bude připomenuto 100. výročí konce 1. světové války, který připadá na 11. listopad 1918.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Město jedná s nájemci Tržních krámků

V pondělí se na pozvání náměstka primátora pro městský majetek, Michala Riška, konala v budově magistrátu schůzka s nájemci Tržních krámků. Náměstek přítomným vysvětlil, v jaké fázi nyní záměr města je – byly vyčleněny rozpočtové prostředky ve výši cca 20 mil. Kč, město žádá o stavební povolení.

0

Před 3 dny

Evropské peníze získají další projekty z Karlovarského kraje

Více než 2 miliony eur dostanou žadatelé z našeho kraje na uskutečnění přeshraničních projektů zaměřených na ochranu životního prostředí i na jazykové vzdělávání.

0

Před 4 dny

Cheb: Přes prázdniny se dokončuje zateplení 1. ZŠ na Skalce

V současné době finišují stavební práce na 1. základní škole na sídlišti Skalka, jejíž budovy procházejí od loňského roku kompletním zateplováním.

0

Před 4 dny

Aš: Město schválilo nové podmínky pro přidělování bytů s pečovatelskou službou

Informace ze schůze Rady města Aše, konané dne 16. července 2018.

0

Před 4 dny

Cheb: V parku Míru začíná revitalizace (TV Západ)

V centru města Chebu začne v brzké době revitalizace dalšího parku. Před třemi lety prošly úpravami velké Městské sady, první etapu mají za sebou také sady Riegrovy. Park Míru, který vymezují ulice Svatopluka Čecha, Evropská, Dukelská a Májová.

0

Před 4 dny

Cheb: Podzemní kontejnery jsou na dalších dvou místech

Na dalších dvou místech širšího centra Chebu se objevily velkokapacitní podzemní kontejnery na odpad.

0

Před 5 dny

Karlovarský kraj: O kotlíkové dotace je stále zájem

Také o druhou vlnu kotlíkových dotací je v Karlovarském kraji velký zájem. I přesto, že výzva k čerpání dotací končí až v březnu 2019, už nyní se žadatelům daří získat příspěvky v objemu téměř 64 miliony korun, což odpovídá celkové částce dotace určené pro kraj od MŽP ČR.

0

Před týdnem

Rotava: Město dokončuje parkoviště v centru

Velkou parkovací plochu dokončují v Rotavě. Parkoviště za kavárnou prochází druhou etapou úprav. S tím je spojené také omezení dopravy v ulici Kpt. Jaroše.

0

Před týdnem

Kraslice: Hlavní komunikace by v budoucnu neměla procházet centrem města

Přeložit hlavní silnici mimo střed města. O tom uvažují zastupitelé Kraslic. Jak ale upozorňuje kraslický starosta Roman Kotilínek, jde o dlouhodobý plán, který je teprve na svém začátku.

0

Před týdnem

Sokolov: Město chce koupit pozemek u Jižního lomu (TV Západ)

Velký nedostatek stavebních parcel řeší celá desetiletí město Sokolov. Město, které obklopují pozemky určené k těžbě, proto velmi vítá každou možnost pro své rozvojové území. Jedním z nich je i Jižní lom, které veřejnost zná například z každoroční adrenalinové akce Bahňák.

0

Před týdnem
uniweb side weby