ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Karlovy Vary: Alžbětiny lázně projdou auditem (TV Západ)

Mimořádnou pomoc ve výši 3,5 milionu korun získají karlovarské Alžbětiny lázně. Rada města podpořila uzavření Smlouvy o poskytnutí tohoto peněžitého příplatku mimo základní kapitál a navrhla rozpočtové opatření pro Zastupitelstvo města.

0

Včera

Cheb: Revitalizace sídliště Spáleniště

Náhradní parkovací místa se budují ve vnitrobloku ulice Jungmannova.

0

Včera

Kraj zveřejní předběžné oznámení o zakázce na revitalizaci Císařských lázní

Karlovarský kraj se chystá zahájit zadávací řízení na revitalizaci národní kulturní památky Císařské lázně v Karlových Varech. Vzhledem k rozsahu a významu veřejné zakázky svůj úmysl zveřejní prostřednictvím předběžného oznámení. Rozhodla o tom Rada kraje na svém jednání 18. března 2019.

0

Včera

Městem pro byznys se v kraji stal opět Cheb

Nízká nezaměstnanost, vysoký podíl firem, vstřícný přístup radnice. To jsou hlavní důvody, které dělají z Chebu nejlepší místo pro podnikání v kraji.

0

Před 2 dny

Cheb: Zastupitelé odmítli pokračování projektu spalovny ZEVO (TV Západ)

Zastupitelstvo města Chebu na svém březnovém zasedání schválilo ukončení prací na přípravě a realizaci zařízení na energetické využití odpadů ZEVO. Zároveň uložilo svým zástupcům, aby na valné hromadě společnosti TEREA Cheb s.r.o., která jediná může projekt zastavit, toto rozhodnutí prosazovalo.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: ZŠ Krušnohorská získá další zateplení (TV Západ)

Karlovarská Základní škola v Krušnohorské ulici se dočká dalšího zajištění energetických úspor, tedy zateplení a větrání. Druhá etapa měla podle předpokladů vyjít na zhruba 36 milionů korun.

0

Před 3 dny

Cheb: Nový výtah vyšel na téměř dva miliony

Obyvatelé panelového domu v ulici Matěje Kopeckého 5 se mohou těšit z nově dodaného výtahu s průchozí kabinou.

0

Před 3 dny

Žlutice: Střední lesnickou školu čeká rekonstrukce

Rada Karlovarského kraje odsouhlasila výsledek zadávacího řízení na rekonstrukci zastaralých rozvodů vody a kanalizace a vybudování nových sociálních zařízení na Střední lesnické škole Žlutice. Stavební práce v domově mládeže a tělocvičně mají vyjít na bezmála sedm milionů korun. Žáci i pedagogové by se z moderního zázemí měli těšit ještě letos.

0

Před 4 dny

Sokolov: Stavba plotu u nádraží naráží na požadavky drah (TV Západ)

Město Sokolov prožívá parafrázi na nekonečný příběh. Tentokrát jde ale o bezpečnost občanů, kteří riskují své životy přecházením kolejí ve snaze si zkrátit cestu na Šenvert.

0

Před 5 dny

Nové Sedlo: Město zasíťuje lokalitu Hornická kolonie (TV Západ)

Město Nové Sedlo po dlouhých letech konečně stojí před realizací plánu na zasíťování a prodej stavebních parcel v lokalitě Hornická kolonie. Jedná se o dvě desítky pozemků pro individuální výstavbu domů venkovského typu na okraji města z prostředků projektu 15 ekomiliard.

0

Před 6 dny

Cheb: Pokračují úpravy lesoparku nad Skalkou za 10 milionů (TV Západ)

Projekt Brána do nitra země v lokalitě nad přehradou Skalka v Chebu bude pokračovat i letos. Hned jak počasí dovolí, budou zahájeny další úpravy nad bývalou plovárnou směrem k vyhlídce Egerwarte.

0

Před týdnem

Sokolov: Podmínky pro byty ve ZDRAPOSO jsou schválené (TV Západ)

Rada města Sokolova na svém posledním jednání schválila podmínky pro přidělování bytů v objektu ZDRAPOSO. V areálu, kde sídlí i Sokolovská chráněná zaměstnávající handicapované, vzniká 17 bytových jednotek za celkem 32 milionů korun.

0

Před týdnem

Na podporu kreativity a zdravého životního stylu dětí a mládeže půjde téměř milion korun

Karlovarský kraj vyhlašuje dotační program na podporu kreativity, spolupráce a zdravého životního stylu dětí a mládeže. O příspěvky mohou žádat regionální školy, školská zařízení či neziskové organizace pracující s dětmi a mladými lidmi. Příjem elektronických žádostí bude probíhat v termínu od 2. do 9. dubna.

0

Před týdnem

Cheb: Ulice, chodníky, cyklostezky. Co vše město letos opraví?

Kromě velkých rekonstrukcí celých ulic (Obrněné brigády, Dukelská, Písečná, Zemědělská), vnitrobloků (Úzká, Hradební) a nových cyklostezek (Podhrad, Pobřežní, U Kočího), které letos minimálně začnou, bude probíhat i oprava dalších komunikací.

0

Před týdnem
szo zapad side