ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Hojně využívanou silnici z Bochova do Hlinek čeká nákladná rekonstrukce

Stavební práce, které byly 18.7.2019 slavnostně zahájeny za účasti zástupců kraje, města, silničářů i zhotovitelů, budou probíhat na silnici mezi Bochovem, Německým Chloumkem a Hlinkami až do listopadu příštího roku. Kromě modernizace asfaltového krytu vozovky dojde také k opravě mostu přes Dražovský potok.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Oprava letního kina vyjde cca na šest milionů

Areál letního kina potřebuje nutnou rekonstrukci, kterou bude hradit město, náklady se odhadují asi na šest milionů korun.

0

Před 3 dny

Kraj zmodernizuje křižovatku v centru Velké Hleďsebe

Nebezpečnou a nepřehlednou křižovatku silnic III/2114 a III/20173 ve Velké Hleďsebi nahradí již brzy kruhový objezd. Za účasti zástupců kraje, obce, silničářů i zhotovitele byly včera slavnostně zahájeny stavební práce. Celkové náklady jsou vyčísleny na zhruba 17,7 milionu korun včetně DPH.

0

Před 3 dny

Kraj opět podpoří firmy, které se snaží inovovat výrobu

Na podporu spolupráce podnikatelských subjektů s vysokými školami a výzkumnými organizacemi půjde v letošním roce více jak 1,3 milionu korun. Mezi úspěšné žadatele o tzv. inovační vouchery patří firmy z nejenom oblasti strojírenství či slévárenského a těžebního průmyslu, ale také společnosti zaměřující se na tradiční výrobu porcelánu a hudebních nástrojů.

0

Před 4 dny

Cheb: Město pořídilo pro občany další kompostéry

Dalších 500 kusů kvalitních zahradních kompostérů nakoupilo pro své občany město Cheb. Jejich pořízení stálo na základě výsledku výběrového řízení na dodavatele necelých 1,8 milionu korun. Přidělená dotace z Operačního programu Životní prostředí přitom pokryje 85 procent pořizovacích nákladů.

0

Před 4 dny

Sokolov: Starou Krejcarovou lávku přes Ohři nahradí nové přemostění

Město Sokolov plánuje letos na podzim zahájení stavby nové Krejcarové lávky přes řeku Ohři. Náklady na nové přemostění vodního toku se vyšplhají na 58 milionů korun.

0

Před 6 dny

Ostrov: Nemocnice investovala 8 milionů do nového CT zařízení

Radiodiagnostické oddělení Nemocnice Ostrov od druhého pololetí letošního roku zprovoznilo nové moderní zařízení výpočetní tomografie CT. Celková výše investice se pohybuje okolo 8 milionů korun bez DPH.

0

Před 6 dny

Sokolov: Tenisový areál se po letech dočká nového zázemí

Nového a důstojného zázemí, která nechá vybudovat město za přibližně 13 milionu korun, se dočká tenisový areál v Sokolově.

0

Před týdnem

Cheb: Rekonstrukce bytového domu byla ukončena

Dvě desítky bytových jednotek v domě Mánesova 23 jsou zcela zrekonstruované. V pátek 12.7.2019 došlo k jejich předání městu Cheb.

0

Před týdnem

Cheb: Letos město do oprav školských zařízení investuje přes 13 milionů

Město Cheb tradičně využívá letních prázdnin k opravám svých školských zařízení. V letošním roce do nich investuje přes 13 milionů korun.

0

Před týdnem

Kraj zmodernizuje odborné zázemí pro gastronomické obory

V prostorách Střední školy stravování a služeb Karlovy Vary bude v následujících měsících panovat čilý stavební ruch. Dvorní vestavbu, která se nachází mezi opěrnou zdí a objektem školy, čeká demolice

0

Před týdnem

Kraj přispěje na nový babybox v karlovarské nemocnici

Částkou 40 tisíc korun přispěje Karlovarský kraj na nový babybox v karlovarské nemocnici.

0

Před týdnem

Sokolov: Na Šenvertu bude hřiště s moderními herními prvky

Nové hřiště s moderními herními prvky bude sloužit již zanedlouho v městské části Šenvert. Jeho dominantou je unikátní multifunkční sestava Sirius od dánské společnosti Kompan, která je mimo jiné výrobce herního prvku Supernova.

0

Před týdnem

Cheb: Rekonstrukce Písečné by měla být hotova v termínu

I přes komplikace způsobené neplánovanou výměnou vodovodního řadu má být rekonstrukce Písečné ulice dokončena v původním termínu, tedy do konce listopadu.

0

Před týdnem