ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Karlovy Vary: Krajští zastupitelé jednali o Střední uměleckoprůmyslové škole

Vedení kraje připravuje varianty, na základě kterých by chtělo řešit problém s havarijním stavem původní budovy Střední uměleckoprůmyslové školy v Karlových Varech.

0

Včera

Sokolov: Město chce zpět vodní hospodářství (TV Západ)

Zastupitelstvo města Sokolova schválilo návrh Rady města, kterým společnost Sokolovská vodárenská s.r.o. zahájí postupné převzetí hospodaření s vodou na Sokolovsku. Dosavadní provozní smlouva vyprší koncem roku 2020 a kroky města směřují k tomu, aby na situaci bylo připraveno.

0

Včera

Sokolov: Domov pro seniory se zvláštním režimem bude stát přibližně 160 milionů

Kraj jedná s městem Sokolov o spolupráci na výstavbě domova pro seniory a domova se zvláštním režimem, který by stál v Sokolově. Město Sokolov už záměr připravuje dlouhodobě, má vypracovaný kompletní projekt zařízení s kapacitou 61 lůžek, k dispozici je i vhodný pozemek ke stavbě.

0

Před 2 dny

Karlovy Vary: Další úsek cyklostezky městem jde do realizace (TV Západ)

Tři úseky cyklostezky přes město Karlovy Vary se připravují k realizaci. Na první z nich už byla vypsána veřejná zakázka. Jedná se o zhruba 470 metrů dlouhou cyklostezku s označením A5 v úseku od Meandru Ohře po Tuhnickou lávku. Rozpočtová cena je 8 milionů korun bez DPH. Druhá, navazující, A6 pak povede až k Chebskému mostu.

0

Před 3 dny

Cheb: Dotace na lávku přes koleje schválena (TV Západ)

Již skoro tři roky postrádají obyvatelé chebské čtvrti Švédský vrch lávku přes koleje. Ta musela být demontována kvůli špatné statice a lidem se znatelně prodloužila cesta do centra. Přípravy výstavby nové lávky nyní dostali další impuls v podobě přislíbené dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši téměř 82 milionů korun.

0

Před 4 dny

Aš: Město chystá úpravy areálu MŠ v Neumannově ulici

Na úřední desce městského úřadu už byla vypsána veřejná zakázka na zpracování projektové dokumentace. Zadání obsahuje například celkovou rekonstrukci sociálních zařízení pro děti, nový zdroj tepla pro vytápění a přípravu teplé vody, nové rozvody elektroinstalace, vnitřního vodovodu a kanalizace a nový systém ústředního topení s podlahovým vytápěním. Počítáno je i s výměnou dveří, jídelního výtahu a střešní krytiny.

0

Před 4 dny

Obci Bublava můžete pomoci příspěvkem do veřejné sbírky

Karlovarský kraj před časem vyhlásil veřejnou sbírku na pomoc zadlužené obci Bublava. Ta se kvůli dluhu vzniklému v minulosti nemohla dále rozvíjet a pomohla jí až finanční výpomoc od Ministerstva financí ČR. Na splátky této půjčky by obec mohla využít právě výtěžek z veřejné sbírky. V současnosti už lze přispět na transparentní bankovní účet.

0

Před týdnem

Aš: Městská policie obdrží nové vozidlo

Informace ze schůze Rady města Aše, konané dne 13. května 2019.

0

Před týdnem

Cheb: Projekt spalovny končí, město se soustředí na třídění (TV Západ)

Projekt chebského závodu na energetické využití odpadu známé pod zkratkou ZEVO bude ukončen. Stalo se tak na základě dohody města se spoluvlastníkem společnosti TEREA, který akci několik let připravoval.

0

Před týdnem

Myslivecké spolky získají dotace od kraje

Karlovarský kraj stejně jako v uplynulých letech podpoří činnost okresních mysliveckých spolků.

0

Před týdnem

Aš: O nové podobě nádraží nebylo doposud rozhodnuto. Radnice preferuje záchranu současného

Zrekonstruované nádraží v nynější velikosti, opravené po odbourání nepotřebných částí a zbourání stávajícího a stavba zcela nového. To jsou tři varianty, se kterými počítá studie, na jejímž vypracování se nyní dohodlo vedení města Aše se zástupci státní organizace Správa železniční dopravní cesty a a.s. České dráhy.

0

Před týdnem

Cheb: Opravy cest v okrajových částí města pokračují (TV Západ)

Město Cheb pokračuje v plánovaných opravách komunikací v okrajových částech. Během dubna došlo k opravám nezpevněných komunikací i metodou tzv. penetračního nátěru.

0

Před týdnem

Region: Zástupci evropské komise budou jednat i o době pouhelné

Představitelé Evropské komise dnes navštíví Karlovarský kraj. V doprovodu hejtmanky Jany Mračkové Vildumetzové, vedení společnosti Sokolovská uhelná, starostů a dalších zástupců regionu budou diskutovat o situaci strukturálně postiženého regionu, zvláště pak o řešení následků těžby na Sokolovsku, možnostech čerpání evropských dotací i o budoucích plánech rozvoje území. Na program se určitě dostane i debata o blížícím se útlumu těžby uhlí a s tím spojené nutnosti vzniku nových pracovních příležit

0

Před týdnem

Pernink: Rekonstrukce Domova pro seniory bude stát přes 19 milionů

Karlovarský kraj chce letos začít s rekonstrukcí Domova pro seniory v Perninku. Stavební úpravy mají podle projektu stát asi 19,2 milionu korun a umožní navýšení počtu pokojů pro klienty.

0

Před týdnem