ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Aš: Okružní křižovatka v Šaldově a Janáčkově ulici se už rýsuje

V rámci rekonstrukce ulic Janáčkova a Šaldova v Aši vzniká nová okružní křižovatka. V současné době již obrubníky „obkreslují“ umístění a velikost „kruháče“, do kterého bude ústit celkem pět ulic (kromě Janáčkovy a Šaldovy také Klicperova a Sokolská, a také druhý úsek Janáčkovy).

0

Dnes

Cheb: V modrém věžáku vzniknou desítky malých bytů (TV Západ)

Bývalá vysokoškolská kolej v Chebu v Dyleňské ulici se promění podle plánu na nájemní bydlení pro mladé rodiny a seniory. Jak jsme informovali v dubnu, pokračují tím plány města. Vzniká projektová dokumentace a na jaře příštího roku se má začít s rekonstrukčními pracemi.

0

Před 3 dny

Sokolov: Ministr dopravy slíbil urychlit oplocení železnice

Ve čtvrtek 14. září 2017 se vedení Sokolova v čele se starostou Janem Pickou setkalo s ministrem dopravy Danem Ťokem. Návštěvy se zúčastnili rovněž krajští náměstci Karel Jakobec a Martin Hurajčík.

0

Před 3 dny

Kraj vyhlašuje veřejnou sbírku na obnovu Císařských lázní

Na dlouhodobě plánovanou opravu chátrajícího skvostu bude sice zapotřebí okolo půl miliardy korun, ale i příspěvky návštěvníků budovy nebo příznivců památky mohou pomoci její stav zlepšit.

0

Před 4 dny

 Železniční dopravu v kraji posílí několik nových spojů

Od 10. prosince se občané i návštěvníci kraje mohou těšit na další regionální a přeshraniční vlaky. Nově tak budou moci cestovat například z Karlových Varů do Lipska.

0

Před 4 dny

Karlovarský kraj nechal zmodernizovat silnici v Hartoušově

Komunikace je nyní širší a pro řidiče bezpečnější. Akce byla připravena jako jedna z prvních z dotace Integrovaného regionálního operačního programu. Slavnostního otevření opraveného úseku se účastnil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

0

Před 4 dny

Nejdek: Rekonstrukce Jiráskovy ulice byla zahájena

Jednou z dlouho očekávaných investičních akcí je rekonstrukce komunikace a chodníku v Jiráskově ulici, se kterou bude realizována i rekonstrukce stávajících kanalizačních stok a přípojek, ale také pro některé domy i přípojek vodovodních.

0

Před 4 dny

Cheb: Další dětská hřiště projdou renovací

Po nedávném dokončení dvou nových hřišť pro menší i větší děti ve zrekonstruovaných Riegrových sadech se ještě letos dočkají úprav dvě dětská hřiště.

0

Před 5 dny

Cheb: V modrém věžáku budou startovací byty

Podle předběžných hrubých odhadů by přestavba bývalé koleje měla přijít na částku do 10 milionů. Bude tam 56 bytů.

0

Před 6 dny

Karlovy Vary: Divadlo se nové střechy letos nedočká (TV Západ)

Střecha karlovarského divadla se letos opravy nedočká. Město vypisuje nové výběrové řízení na dodavatele zakázky. A realizace se tak odsune až na příští rok.

0

Před 6 dny

Sokolov: Kraj nechal zrekonstruovat porodnici

Karlovarský kraj nechal zmodernizovat gynekologicko – porodnické a dětské oddělení v Nemocnici Sokolov. Celkové náklady dosáhly 16,8 milionu korun včetně DPH.

0

Před 6 dny

Karlovarský kraj začal nabízet Senior Pasy

Karlovarský kraj začíná nabízet Senior Pasy, které umožní lidem využívat a čerpat zvýhodněné ceny za služby nebo zboží na území regionu i v dalších částech ČR.

0

Před 6 dny

Cheb: Hazard bude pouze na Svatém Kříži

Na konci roku 2019 si v Chebu bude možné hazard zahrát pouze na Svatém Kříži. V samotném Chebu a v dalších městských částech už v té době žádná výherní zařízení nebudou.

0

Před 6 dny

Chodov: Ve městě obchodní centrum nebude

Výstavba malého obchodního centra, které mohlo stát v místě bývalého tržiště mezi restaurací Dukla a ulicí U Porcelánky, se odkládá na neurčito. Zastupitelé totiž investorům prodej potřebných pozemků neschválili.

0

Před 6 dny
Noc boje 2017