ZPRÁVY Ekonomika Karlovarský kraj

Cheb: Ve městě může vzniknout přes 300 bytů (TV Západ)

Velká poptávka po malých bytech v Chebu se odrazila nejen ve snaze města, ale i soukromých investorů. V různé fázi připrav a realizace je více než třista bytových jednotek.

0

Dnes

Cheb: Firma Geis v distribučním centru Tchibo zaměstnává už 600 pracovníků

Společnost Tchibo Praha, spol. s r.o. působí ve spolupráci s firmou Geis Solutions CZ s.r.o. (dodavatel logistických služeb) v chebské průmyslové zóně od konce roku 2016. Ve dvousměnném provozu je zde zaměstnáno kolem šesti set pracovníků. Hala se se svými rozměry o ploše 73 tisíc metrů čtverečních řadí mezi největší logistická centra v České republice.

0

Včera

Sokolov: U města chtějí testovat vozy BMW

U Sokolova možná vznikne zkušební centrum automobilového koncernu BMW. Na spolupráci s jeho budováním se ve smlouvě se zahraniční automobilkou dohodly společnosti Sokolovská uhelná, a.s., Sokolovská vodárenská, s.r.o., město Sokolov, obce Vintířov, Lomnice a Dolní Nivy.

0

Před 2 dny

V Karlovarském kraji bude sloužit další sociální automobil pro zrakově postižené

Slavnostního předání sociálního automobilu značky Dacia Dokker, který je určený pro potřeby zrakově postižených, se včera v Karlových Varech zúčastnili sponzoři, zástupci měst a obcí i jednotlivci, kteří projekt podpořili. Na financování vozidla se podílelo kolem třiceti sponzorů, mezi nimi bylo i město Cheb.

0

Před 2 dny

Region: Kraj nakoupí elektřinu na další dva roky (TV Západ)

Karlovarský kraj nakoupí opět hromadně elektřinu spolu s desítkami dalších obcí. Předchozí dvouletý kontrakt na konci letošního roku vyprší.

0

Před 2 dny

Region: Do oprav silnic půjdou miliony od státu i kraje (TV Západ)

I v letošním roce čeká Karlovarský kraj na peníze od státu na opravy krajských silnic. Navíc hodlá přidat finance z vlastního loňského přebytku.

0

Před 4 dny

Chodov: Cyklostezku u Bílé vody čekají úpravy

Pohodlnější a bezpečnější jízdy se v dohledné době dočkají cyklisté na trase z Bílé vody ve směru na Novou Roli k sádkám. V rámci přeshraničního projektu Karlova stezka tam v dubnu letošního roku začnou práce na obnově zhruba 3,5 kilometrového úseku.

0

Před 5 dny

Cheb: Demolice lávky postupuje bez problémů (TV Západ)

Chebská lávka přes koleje doslova mizí před očima. Plánované snesení pokračuje rychlejším tempem, než se předpokládalo.

0

Před 5 dny

Dopravce RegioJet zveřejnil své stanovisko ke slevám

V návaznosti na informace týkající se systému sociálních slev pro studenty a seniory ve veřejné dopravě, které byly prezentovány zástupci vlády, zveřejnila své stanovisko společnost RegioJet.

0

Před 6 dny

Kraj pokračuje v opravách silnic, na peníze od státu ale stále čeká

Na opravy i rekonstrukce silnic II. a III. tříd v regionu dá kraj v letošním roce 204 miliony korun. Další finance získá prostřednictvím dotačních programů. Celkem by mělo jít do investičních a neinvestičních akcí včetně údržby silnic 542 milionů korun. Plánování oprav ale komplikuje to, že kraj dosud neví, jakou částkou na opravy poničených komunikací přispěje stát.

0

Před 6 dny

Karlovarský kraj podpoří domácí hospicovou péči

Organizace, které poskytují paliativní péči těžce nemocným a umírajícím lidem z našeho regionu, získají od Karlovarského kraje opět dotace.

0

Před týdnem

Nadace Partnerství i letos bude přispívat na podzimní výsadbu dřevin

Do konce dubna letošního roku mohou zájemci z řad obcí, škol, spolků a sdružení žádat u Nadace Partnerství o grant na podzimní výsadbu dřevin ve výši až 30 tisíc korun. Podmínkou však je, že stromy a keře vysadí dobrovolníci z řad místních obyvatel, kteří se zaváží pečovat o ně následujících 5 let.

0

Před týdnem

Sokolov: Projekt nových bytů ve ZDRAPOSO pokračuje (TV Západ)

Zdržení v zahájení projektu nových malometrážních bytů v Sokolově nastalo ve stále se rozšiřujícímu problému s nedostatkem projektantů. Objekt sociálních služeb ZDRAPOSO získá dvě desítky žádaných bytů, město akci zainvestuje ze svého rozpočtu.

0

Před týdnem

Cheb: V centru vzniklo několik nových parkovacích zón (TV Západ)

Od 1. března vznikly v Chebu další oblasti placeného parkování. Tzv. oblast D a modré zóny 4 až 13. Počty parkovacích karet nejsou omezeny a tak město vydává karty každému, kdo splní podmínky a předloží požadované dokumenty.

0

Před týdnem
uniweb side weby