ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Loket: Středověké slavnosti Purkrabího Půty

Přijďte nasát atmosféru starých časů na hrad Loket, kde můžete hradní branou vstoupit do časů gotiky, přihlížet rytířskému klání, bavit se u divadelních taškařic, obdivovat kejklířské kousky nebo se zaposlouchat do tonů středověké hudby.

0

Včera

Chodov: Městem projede Karlovarská veteran rallye

Zhruba stovka nablýskaných historických vozidel bude k vidění v Chodově.

0

Před 2 dny

Objevte svět Kamila Lhotáka v malbě, kresbě, grafice a filmu

Interaktivní galerie Becherova vila si pro své návštěvníky připravila výstavu člena legendární umělecké Skupiny 42 Kamila Lhotáka.

0

Před 2 dny

Cheb: Nová aplikace umožňuje cestovat v čase

Dnes byla slavnostně představena aplikace, která moderní formou přibližuje návštěvníkům a turistům památky v různých obdobích vývoje, tzv. Fojtsko. Jedná se o oblast na pomezí Čech, Bavorska, Saska a Durynska.

0

Před 3 dny

Sokolov: Muzeum připravilo dva zajímavé projekty

V přízemí zámku je k vidění výstava - Pobočky se představují, která přibližuje Hornické muzeum Krásno, Důl Jeroným a Štolu č. 1 v Jáchymově včetně objevených pokladů. Události spojené s letopočty zakončenými osmičkou pak připomíná výstava v prvním patře zámku s příznačným názvem Sokolovské osmičky.

0

Před 5 dny

Sokolov: V srpnu se na Michalu koná Beachparty

V sobotu 11. srpna proběhne na sokolovském Koupališti Michal nejen Český pohár v triatlonu, ale i oslava sportovního dne v podobě Beachparty 2018.

0

Před 6 dny

Trojstátí: Na Kaiseru se přátelilo pod taktovkou SDH Hranice

Tradiční česko-německé sousedské setkání na Trojstátí proběhlo v sobotu 7.7.2018. Štafetu v organizaci předali hraničtí zahrádkáři dobrovolným hasičům.

0

Před týdnem

Sokolov: Víkendová letní kina jsou v plném proudu

Jako každý rok, ani tento nemůžou chybět pohodové letní večery u filmového plátna pod širým nebem. Letní kino na Koupališti Michal nabízí projekce v červenci každý pátek a sobotu, v srpnu o sobotních podvečerech.

0

Před týdnem

Nový Drahov: Letos se uskuteční již 25. ročník Hrnčířského swingu

Hrnčířský swing, který založil Egon Ivan Werner v roce 1994 se pořádá na dvoře statku v Novém Drahově č.p. 1., který je nedaleko Chebu a lázeňského města Františkovy Lázně.

0

Před týdnem

Sokolov: Ve městě vystoupí Ben Cristovao

V pátek 20. července přijede sokolovským fanouškům zazpívat a zatančit známý umělec Ben Cristovao. Předkapela Těžko soudit motýla začíná již v 18:30 a program doprovodí dance crew Beat Generation.

0

Před týdnem

Poustka: Na hradě Seeberg se uskuteční Historický jarmark

Historický jarmark "1648" se bude konat 21.7.2018.

0

Před týdnem

Cheb: Hradní slavnosti k výročí začátku i konce Třicetileté války

Akce "Když utichly muškety" se koná v sobotu a v neděli 14. a 15. července. Návštěvní doba po oba dny jde od 10:00 do 18:00 hodin.

0

Před týdnem

Cheb: Léto v Klášterní zahradě

Mirek Kemel s kapelou vystoupí v Klášterní zahradě (Hradební ulice) dne 14. 7. 2018. Začátek koncertu je v 17.00 hodin. Vstup volný.

0

Před týdnem

Karlovy Vary: Roztančený festival nabídl pestrý program (TV Západ)

V rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech uspořádal Karlovarský kraj akci pro širokou veřejnost. Ve čtvrtek 5. července, v den státního svátku, se od 15 hodin rozběhl pestrý program, který pokračoval až do večera.

0

Před týdnem
szo zapad side