ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

1999 – Mariánské Lázně: Otevření miniaturparku (TV Západ)

V sobotu 26. června byl v Mariánských Lázních nedaleko hotelu Krakonoš zahájen provoz miniaturparku. Nová turistická atrakce, která bude postupně obohacována přesnými modely historických objektů ze střední Evropy má lázeňské město zviditelnit a přilákat další návštěvníky.

0

Včera

Do poloviny září můžete hlasovat v soutěži Památky děkují

Veřejnost může v novém ročníku soutěže Patrimonium pro futuro dát hlas dvěma památkám z Karlovarského kraje.

0

Včera

Výstava přenese návštěvníky do dětství

Taky vás jako malé děti uchvátily půvabné loutky Broučků ze stejnojmenného večerníčku? Pak si určitě nenechte ujít jedinečnou retrospektivní výstavu jednoho z našich nejslavnějších výtvarníků a zároveň jednoho z nejvýznamnějších loutkářů vůbec Zdeňka Podhůrského. V prostorách Interaktivní galerie Becherova vila uvidíte přes 200 autorovo originálních kreseb a více než 200 loutek.

0

Včera

Cheb: Muzeum připravuje výstavu o 30leté válce

Výstava symbolicky připomene zakončení jednoho z nejničivějších konfliktů v evropských dějinách, který pro město Cheb skončil před 370 lety, roku 1649.

0

Včera

1999 - Cheb: Šermíři předvedli zavraždění Valdštejna (TV Západ)

V sobotu 26. června nabídlo chebské muzeum svým návštěvníkům kromě stálých expozic také bohatý doprovodný program. Po celý den bylo možno na nádvoří muzea zhlédnout různá vystoupení skupin historického a divadelního šermu.

0

Včera

Cheb: V kostele sv. Kláry bude výstava s vojenskou tematikou

Výstava „100 let vojenské hydrometeorologické služby“ se uskuteční v Chebu, v kostele sv. Kláry dne 13. 8. v 10 hodin.

0

Před 2 dny

Poustka: Goethe navštíví jarmark na Seebergu (TV Západ)

Již tuto sobotu, 20. července, se uskuteční na hradě Seeberg historický jarmark s bohatým programem. Od 10 do 18 hodin se v areálu hradu rozběhne trh tradičních výrobků a řemesel.

0

Před 3 dny

Nový Drahov: V pátek se můžete těšit na Hrnčířský swing

Milovníci hudby, již tento pátek 19. července si můžete vychutnat první ze série tří koncertů 26. ročníku Hrnčířského swingu 2019, který se koná na statku v Novém Drahově.

0

Před 4 dny

Sokolov: Pódium na Starém náměstí patří kulturnímu létu

Oživit Staré náměstí a nabídnout obyvatelům města Sokolov trochu té kultury v letním čase, to je smysl tradičního festivalu Kulturní léto.

0

Před 4 dny

2009 - Sokolov: Stovky svítících přání se vznesly k noční obloze (TV Západ)

Megaakcí na sokolovské Bohemii, při které se sešlo více než třicet tisíc lidí, byl vytvořen nový český, a možná i evropský rekord. Součástí tradičního dne ohňostrojů byl pokus o vypuštění 730 horkovzdušných balonků, na které mohl každý napsat své přání. Symbolickým počtem, který má připomenout letošní výročí první zmínky o městě, se místní chtějí zapsat do knihy rekordů. Komisaři z agentury, která pokusy zaznamenává, dodají výsledek pravděpodobně v srpnu.

0

Před 4 dny

2009 - Cheb: Dvoudenní graffiti workshop (TV Západ)

Nezvyklou akci na nádvoří chebského městského úřadu připravila Galerie výtvarného umění. Dvoudenní workshop proběhl minulý víkend a tématem byl street art a graffiti. V sobotu od 11 hodin se prostorách galerie promítaly filmy s obdobnou tématikou například o skupině ZTOHOVEN.

0

Před 5 dny

Karlovy Vary: Filmový festival č. 54 v číslech a datech (TV Západ)

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech měl letos již 54. ročník. Zúčastnilo se ho 12 521 akreditovaných návštěvníků – z toho 10 363 s festival pasy, 395 filmových tvůrců, 1158 filmových profesionálů a 605 novinářů.

0

Před 6 dny

Děti kreslily záchranáře, hasiče i policisty

Téměř 150 prací bylo přihlášeno do výtvarné soutěže pro děti a mládež na téma Pomáhají nám každý den, kterou před prázdninami vyhlásila hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Porotce 11.7.2019 čekal nelehký úkol, a sice vybrat ty nejpovedenější. Jejich autoři se mohou těšit na pěkné ceny v podobě mobilních telefonů, tabletů a MP3 přehrávačů.

0

Před týdnem

Mariánské Lázně: V září představí park miniatur Boheminium nový model

V září 2019 představí park miniatur Boheminium nový model - zámek Lednice. Podle vyjádření spolumajitele parku Tomáše Slifky to bude jeden z největších modelů v parku. Náklady na výrobu modelu dosáhly zhruba milion korun, dalších 300 tisíc korun bude zapotřebí na přípravu pozemku, na kterém bude model vystaven.

0

Před týdnem