ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Karlovarský kraj: Včera proběhlo slavnostní vyhlášení ankety Zdravotník roku

Ceny vítězům krajské ankety předala a blahopřála jim hejtmanka Jana Mračková Vildumetzová a krajský radní Jan Bureš. Veřejnost mohla nominovat lékaře, zdravotní sestry, zdravotníky nebo významné osobnosti, jež se zasloužily o rozvoj zdravotních služeb v našem regionu či svůj život zasvětily pomoci nemocným.

0

Včera

Kyselka: V neděli je připravena bezplatná komentovaná prohlídka obnovovaného areálu

Vydejte se do Kyselky po stopách Heinricha Mattoniho - na 18.11.2018 je připravena od 10:30 hodin bezplatná komentovaná prohlídka obnovovaného areálu v Kyselce.

0

Včera

Sokolov: Pozvání na bohatý adventní program

Jak budou v Sokolově probíhat letošní přípravy na vánoční svátky? Tradičně, pohodově, v duchu vzájemné pomoci a s vůní svařeného vína, trdelníků a perníčků. Městský dům kultury si pro (nejen) sokolovské připravil bohatý program na adventní neděle a ostatní významné předsváteční dny.

0

Před 2 dny

Cheb: I letos přiletí do divadla Mikuláš a jeho družina

Malí i velcí diváci jsou zváni na tradiční Mikulášskou pohádku do Západočeského divadla v Chebu, letos s názvem Vánoce ve světě, kterou připravil Jindřich Skopec.

0

Před 2 dny

Sokolov: Do města přijede Vánoční kamion

Vánoční Coca-Cola kamion se opět vrací do Sokolova. Kamion, který vypadá přesně tak, jak ho známe z televizní reklamy přiveze 30. listopadu 2018 nejen tu správnou vánoční atmosféru, ale také Santu Clause, hravé skřítky, spoustu zábavy, soutěží, písniček a dalších překvapení.

0

Před 3 dny

Cheb: Igor Vozka vystavuje Krajiny Chebska v Galerii 4 (TV Západ)

Večery v klubu Galerie 4 v Chebu pokračovaly v pátek 9. listopadu vernisáží fotografií Igora Vozky s názvem Krajiny. Autor zde prezentuje svou tvorbu zaměřenou na krajiny Chebska.

0

Před 3 dny

Karlovy Vary: V knihovně proběhl Týden vědy a techniky

V minulých dnech se v celé České republice konaly akce v rámci Týdne vědy a techniky. Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který zahrnuje přednášky, výstavy, dny otevřených dveří a promítání dokumentárních filmů, to vše k propagaci vědy co nejširší veřejnosti.

0

Před 4 dny

Cheb: Ve městě vystoupí kapela Slza

Kapela Slza se svým Holomráz Tour 2018 vystoupí 16. 11. 2018 v KC Svoboda. Začátek v 19.00 hodin, vstupné 390 Kč (stání).

0

Před 4 dny

Kraj ocenil nejúspěšnější žáky a školy

V Klášteře premonstrátů Teplá se ve středu 7.11.2018 uskutečnilo tradiční vyhlášení nejúspěšnějších žáků našeho regionu. Oceněni byli za úspěšnou reprezentaci kraje v předmětových, uměleckých a sportovních soutěžích ve školním roce 2017/2018. Keramické smajlíky, pamětní listy a symbolické šeky předával dětem radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Jaroslav Bradáč, poháry školám pak zástupci Asociace školních sportovních klubů Tomáš Kolář a Bohumil Adamec.

0

Před 4 dny

Cheb: Blíží se Noc divadel

Letošní chebská Noc divadel připadá na sobotu 17. listopadu, kdy v čase od 10.30 do 22 hodin bude probíhat nejen divadelní program v prostorách Západočeského divadla v Chebu.

0

Před 5 dny

Mirákl na Dance Life Expo v Brně

Tanečníci skupiny Mirákl se o víkendu zúčastnili největší přehlídky tance a sportu, která se konala na Výstavišti Expo v Brně. Mirákl zde představil své nejúspěšnější choreografie na hlavní stage festivalu, a to v programu tanečních hvězd jako je například Balet Národního divadla v Praze, v Brně, tanečních konzervatoří a souborů.

0

Před 5 dny

Kynšperk: Lidé si připomněli vznik republiky (TV Západ)

Městské kulturní středisko a město Kynšperk připravili na neděli 28. října průvod a připomínku vzniku republiky. Ve večerních hodinách se ochladilo a vítr s deštěm nakonec zkrátil průvod městem na minimum.

0

Před týdnem

Památky z našeho regionu se pyšní prestižním oceněním

Národní památkový ústav udělil na začátku října ceny Patrimonium pro futuro za významné počiny v oblasti památkové péče. V kategorii prezentace hodnot zvítězilo město Cheb, které pro návštěvníky vytvořilo unikátní prohlídkovou trasu Pod střechami chebských domů, cesta napříč staletími. Zvláštní cenu generální ředitelky Národního památkového ústavu v podobě bronzové plakety pak získalo město Chodov za obnovu a restaurátorské práce v kostele svatého Vavřince.

0

Před týdnem

Kraj ocenil Seniory roku 2018

I v letošním roce vyhlásil Karlovarský kraj anketu Senior roku. Veřejnost mohla nominovat jednotlivce z našeho regionu ve věku 60 a více let, kteří jsou stále aktivní, pomáhají druhým a předávají jim svou moudrost a zkušenosti. Titul Senior roku 2018 získali tři nominovaní, dalším pěti patří Cena hejtmanky Karlovarského kraje. Celkem přišlo do ankety 71 nominací pro 26 lidí.

0

Před týdnem
uniweb side weby