ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Cheb: Vánoční trhy zahájí Josef Vojtek

Do slavnostního zahájení letošních Chebských vánočních trhů sice ještě zbývají přes dva měsíce, přípravy jsou však v plném proudu.

0

Včera

Aš: Ve městě proběhne Den prevence

V pátek dne 21.9.2018 od 14:30 hodin bude v Aši, v Sadech Míru připraveno odpoledne plné adrenalinu a zábavy.

0

Včera

Cheb: Dva modely krovů byly předány

V sobotu 15. 9. došlo k dlouho očekávanému předání modelů historických krovů Nadačnímu fondu Historický Cheb.

0

Včera

Kynšperk: Modernizace kina stála 4 miliony (TV Západ)

Zcela nový zážitek z promítání filmů v kině si mohou od minulého týdne dopřát obyvatelé Kynšperku nad Ohří a okolí. Otevřením zásadně rekonstruovaných prostor a modernizací techniky se završila dlouholetá snaha Městského kulturního střediska.

0

Před 2 dny

Sokolov: Rudolf Havlík převzal cenu a uvedl nový film

Sokolovský rodák a úspěšný filmový tvůrce Rudolf Havlík převzal v pondělí 17. září 2018 v kině Alfa cenu Osobnost města 2017. Společně s hlavními představiteli zde zároveň uvedl předpremiéru svého nového snímku Po čem muži touží.

0

Před 2 dny

Cheb: JOKER pořádá zahradní slavnost

Ve čtvrtek 20. září od 15 hodin se koná setkání v komunitní zahradě v Májové ulici.

0

Před 2 dny

Chodov: Brožura zmizela z pultu za jediný týden

S nečekaně velkým zájmem se setkala nová historická publikace o proměnách Chodova, která vyšla v minulých dnech. Zájemci beznadějně rozebrali její kompletní náklad v počtu patnácti set kusů během jediného týdne.

0

Před 2 dny

Cheb: Muzeum připravuje Podzimní slavnost

V sobotu 22. září se uskuteční v Muzeu Cheb již 3. ročník Podzimní slavnosti. Ta je připomínkou chebské Vincentské (hruškové) slavnosti, která se před druhou světovou válkou v Chebu pravidelně konala.

0

Před 3 dny

Chodov: Ve městě po čtyřech letech vystavuje Jiří Jun

Uznávaný chodovský výtvarník Jiří Jun se po čtyřech letech vrátil se svými díly do Galerie u Vavřince. Expozici s názvem Ještě jednou z Chodova do Chodova zahájila středeční (12.9.) vernisáž, na kterou zavítala dlouhá řada jeho příznivců.

0

Před 3 dny

Sokolov: Den Horníků byl s rekordní účastí (TV Západ)

Letošní Den horníků v Sokolově byl výjimečný účastí uniformovaných příslušníků stavu v průvodu. Do města se sjelo na sedm stovek účastníků a na celý den byl přichystán pestrý program. Důvodem vyšší účasti bylo odřeknutí Ostravy s pořádáním 22. ročníku setkání hornických měst.

0

Před 4 dny

Chodov: Hornický spolek Solles chystá virtuální prohlídku štoly

Z pohodlí domova budou lidé brzy moci nahlédnout do prostor staré štoly Bílá paní. Chodovský hornický spolek Solles totiž chystá její virtuální prohlídku.

0

Před 5 dny

Karlovy Vary: Na Horní nádraží přijel Prezidentský vlak(TV Západ)

Od konce června brázdí české a slovenské železnice Prezidentský vlak. V polovině srpna dorazil také do Karlových Varů. Stovky zájemců mohly během dvou dnů shlédnout výstavu i si prohlédnout interiéry dobových vozů, kterými cestovali naši prezidenti.

0

Před týdnem

Kraslice: Jarmark doplnila výstava i nová kniha (TV Západ)

V sobotu 25. srpna vyvrcholila několikaměsíční práce Městské knihovny Kraslice, jejích zaměstnanců a města. V centru se konal tradiční Jarmark, spojený s kulturním programem.

0

Před 2 týdny

Aš: Na vrchu Háj se poprvé uskutečnil Festival-Mediaval CZ

Ve dnech 1. a 2. září 2018 se v areálu autokempu na vrchu Háj v Aši poprvé uskutečnil festival středověké hudby s názvem Festival-Mediaval CZ. Organizátorem tohoto festivalu byla německá společnost Festival – Mediaval GmbH ve spolupráci s městem Aš a KC LaRitma.

0

Před 2 týdny
szo zapad side