ZPRÁVY Kultura Karlovarský kraj

Královské Poříčí: Hasiči dostali nové auto

Speciálního dárku se dočkali dobrovolní hasiči z Královského Poříčí. Starosta Michal Skýba jim v sobotu u příležitosti oslav 777 let od založení obce předal klíče od nového cisternového vozu.

0

Včera

Žlutice, Křivoklát: Trubači uspěli v hudební soutěži

Soubor Žluťásek Střední lesnické školy Žlutice se o minulém víkendu zúčastnil Mysliveckých slavností svatého Eustacha na hradě Křivoklát. Z nich si odvezl velmi prestižní a ojedinělou cenu prezidenta České republiky Miloše Zemana za nejprogresivnější posun ve výkonu.

0

Před 2 dny

Sokolov: Dům dětí chystá pohádkové odpoledne

V sobotu 23. září 2017 proběhne od 15 hodin v sokolovském Domě dětí a mládeže zábavný program s názvem Pohádkové odpoledne.

0

Před 2 dny

Cheb: Líbil se vám Kouzelný les? Hlasujte

Do neděle 24. září 2017 můžete dát svůj hlas škole, jejíž dílo se Vám v Kouzelném lese nejvíce líbilo.

0

Před 2 dny

Hranice: V obci se v říjnu uskuteční Vepřobraní

Vepřobraní aneb zabijačka bez prasátka proběhne v Hranicích na Masarykově náměstí.

0

Před 2 dny

Loket: Na hradě bude vinobraní

Mottem 11. ročníku Vinobraní na hradě Loket, které se koná o víkendu ve dnech 7. – 8. října, je "Víno rozradostňuje lidské srdce" Johann Wolfgang von Goethe.

0

Před 3 dny

Cheb: Knihovna zve na přednášku Protektorátem Čechy a Morava

Pětidílný cyklus Protektorátem Čechy a Morava, připravený v chebské knihovně již osvědčeným lektorem PhDr. Jakubem Formánkem, začíná v úterý 19. září 2017 od 18.15 hodin. Hovořit se bude na téma Kolaborace vs. hrdinství - politický život Protektorátu.

0

Před 4 dny

Cheb: Dnes začíná festival Souznění

Hlavní část festivalu je přehlídkou umělecké tvorby zdravotně postižených umělců z tuzemska i zahraničí. Jako hosté jsou pak na Souznění zváni profesionální umělci. Letos přijala pozvání skupina Bugles - Beatles revival.

0

Před 4 dny

Sokolov: Na Den horníků přišlo do průvodu 17 spolků (TV Západ)

Den horníků 2017 v Sokolově proběhl v sobotu 9. září. I přes nijak příznivé počasí si na nejrozsáhlejší akci roku našly cestu tisíce lidí. V deset hodin dopoledne vyrazil od Klášterního kostela sv. Antonína Paduánského pestrobarevný průvod, ve kterém se prezentovala jednotlivá města s hornickou tradicí.

0

Před 5 dny

Cheb: Galerie zítra pořádá vernisáž. V sobotu pak dílny pro děti

V pátek 15. září 2017 od 18 hodin se v galerijním klubu Art Centra Galerie 4 na Františkánském náměstí uskuteční vernisáž výstavy akvarelů chebského malíře Karla Matouška.

0

Před 5 dny

Poustka: Na hradě Seeberg se uskuteční den otevřených dveří

V rámci Dnů evropského kulturního dědictví připravilo Městské muzeum Františkovy Lázně na hradě Seeberg 28. září 2017 od 10 do 17 hodin zajímavý program spojený s volným vstupem na prohlídku expozic hradu.

0

Před 6 dny

Cheb: V sobotu proběhne slavnostní zahájení divadelní sezóny

Západočeské divadlo v Chebu zve diváky na slavnostní zahájení Sezóny (ne)sourodých dvojic, které se odehraje 16. září od 19 hodin.

0

Před 6 dny

Františkovy Lázně: Muzeum zve na výstavu Wiedermannův park

Vernisáž výstavy proběhne v pátek 22. září 2017 od 19 hodin ve výstavním sále Městského muzea. V říjnu (25. 10.) výstavu doplní ještě přednáška muzejního historika Štěpána Karla Odstrčila věnovaná historii zmíněného františkolázeňského okrašlovacího spolku.

0

Před 6 dny

Ostrov: V sobotu bude zpřístupněna Věž smrti

Dny evropského dědictví 2017 - součástí vzpomínkových akcí je možnost prohlídky areálu bývalého tábora „L“ a úpravny uranové rudy tzv. Věže smrti, nyní národní kulturní památky v areálu bývalého podniku Škoda Ostrov, a to v sobotu 16. září 2017.

0

Před 6 dny
Noc boje 2017