Sokolov: Kočky mají nový útulek

0

sokolov, kočičí útulek, zařízení, areál, spolek, pomoc, kočky


Sokolov se zařadil mezi několik málo měst v České republice, kterým není lhostejný osud opuštěných či handicapovaných koček, a investoval peníze do vybudování nového útulku pro kočky. Zařízení vzniklo v areálu městské společnosti Sokolovská bytová a útulek bude provozovat spolek Láskou ke kočkám.

Dobrovolnice z tohoto spolku se o kočky starají už několik let, zatím jim ale chybělo odpovídající zázemí. K dispozici měli pouze jednu starou maringotku.

Útulek vznikl namísto starých garáží na více než 120 metrech čtverečních plochy a disponuje vším, co takové zařízení potřebuje. Ať už je to karanténa pro nově umístěné kočky, zázemí pro obsluhu, sklad, velký vnitřní prostor pro kotce i zajištěný venkovní výběh.

„Útulek pro kočky se mi nezdál tak důležitý, jako jsou obdobná zařízení pro psy. Ale když jsem si zjistil dost informací, změnil jsem názor a pro tento projekt jsem zvedl ruku. A když už jsme se pro vybudování útulku rozhodli, tak jsme chtěli, aby měl úroveň,“ uvedl sokolovský místostarosta Karel Jakobec.

Spolek Láskou ke kočkám vznikl na podzim roku 2016 v Sokolově.

„O opuštěné kočičky jsme se starali již předtím řadu let pod záštitou jiné organizace. Z důvodu stále rostoucího počtu kočiček, které potřebují pomoc a s tím související nárůst administrativy a technických obtíží, jsme se rozhodli osamostatnit. Tím se nám uvolnily ruce při jednáních jednak s obcí a jednak s možnými dalšími podporovateli našich sokolovských kočiček,“ uvedla předsedkyně spolku Anna Křehlíková.

Láskou ke kočkám je dobrovolný spolek, který pomáhá kočičkám v nouzi především z vlastních prostředků. Dosud nedostával žádné peníze z veřejných zdrojů.

„Děláme to dobrovolně, bez nároku na odměnu a ve svém volném čase mimo naše zaměstnání. Proto jsme závislí na drobných dárcích a sponzorských darech. Všechny naše kočičky budou vděčné za jakoukoliv pomoc,“ poznamenala Anna Křehlíková.

Kdo by chtěl kočkám v péči spolku pomoci finančně nebo třeba krmivem, může volat na mobil 606 457 744. Poslat peníze lze na účet 115-0302440247/0100. Zájemci o pomoc mohou přijít i osobně každé dopoledne do útulku. Další podrobnosti o činnosti spolku Láskou ke kočkám, a o kočkách hledajících nový domov najdete zde a zde.


Zdroj: město Sokolov
Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář