Zástupci kraje jednají o možnosti vzniku veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji

Zajištění nepřetržitého provozu veterinární ambulance 24 hodin denně 7 dní v týdnu v Karlovarském kraji dosud vázlo. V minulosti došlo k případům, že kvůli neposkytnutí včasné pomoci zvíře na cestě na veterinární pohotovost v jiném kraji uhynulo. Z tohoto důvodu se obrátil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek na ředitelku Komory veterinárních lékařů ČR s prosbou o pomoc s řešením této problematiky a seznámil ji s problémem v regionu.


Celá záležitost se projednávala i na zasedání Komise pro zemědělství a venkov při Radě Asociace krajů České republiky.  „Vzhledem k tomu, že v rámci komise toto téma nepadlo na úrodnou zem, oslovil jsem Alberta Tošovského, člena Výboru pro regionální rozvoj Zastupitelstva Karlovarského kraje, který se touto problematikou také zabývá, a domluvili jsme si koordinační schůzku,“ uvedl krajský radní Vít Hromádko, jenž působí i jako člen asociační komise. 

Ještě před Vánoci proběhlo jednání za účasti krajských radních Víta Hromádka a Roberta Pisára právě s Albertem Tošovským. „Výsledkem jednání je dohoda na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit vznik veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji Všichni vnímáme nezbytnost a přidanou hodnotu této služby. Její absence se stala palčivým problémem v systému kvalitní obslužnosti obyvatel našeho kraje,“ dodal Vít Hromádko. Projekt bude koncipován jako vzorový s potenciálem jeho využití ve všech regionech, kde tato služba chybí. O dalších krocích ohledně veterinární pohotovosti budou zástupci kraje veřejnost průběžně informovat.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
weby uniweb

Hlavní zprávy

 

Uniweb weby
seo uniweb