Zástupci kraje jednají o možnosti vzniku veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji

Zajištění nepřetržitého provozu veterinární ambulance 24 hodin denně 7 dní v týdnu v Karlovarském kraji dosud vázlo. V minulosti došlo k případům, že kvůli neposkytnutí včasné pomoci zvíře na cestě na veterinární pohotovost v jiném kraji uhynulo. Z tohoto důvodu se obrátil hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek na ředitelku Komory veterinárních lékařů ČR s prosbou o pomoc s řešením této problematiky a seznámil ji s problémem v regionu.

dezinfekce

Celá záležitost se projednávala i na zasedání Komise pro zemědělství a venkov při Radě Asociace krajů České republiky.  „Vzhledem k tomu, že v rámci komise toto téma nepadlo na úrodnou zem, oslovil jsem Alberta Tošovského, člena Výboru pro regionální rozvoj Zastupitelstva Karlovarského kraje, který se touto problematikou také zabývá, a domluvili jsme si koordinační schůzku,“ uvedl krajský radní Vít Hromádko, jenž působí i jako člen asociační komise. 

Ještě před Vánoci proběhlo jednání za účasti krajských radních Víta Hromádka a Roberta Pisára právě s Albertem Tošovským. „Výsledkem jednání je dohoda na vzniku pracovní skupiny, která bude řešit vznik veterinární ambulance 24/7 v Karlovarském kraji Všichni vnímáme nezbytnost a přidanou hodnotu této služby. Její absence se stala palčivým problémem v systému kvalitní obslužnosti obyvatel našeho kraje,“ dodal Vít Hromádko. Projekt bude koncipován jako vzorový s potenciálem jeho využití ve všech regionech, kde tato služba chybí. O dalších krocích ohledně veterinární pohotovosti budou zástupci kraje veřejnost průběžně informovat.

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
NOVÝ RENAULT CAPTUR
Související
Nejčtenější

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.

Thumb err:You must first call Open, OpenBinary or New.
Hlavní zprávy

 

Renault MASTER - navržen pro potřeby každé profese