Za záchranu života čtyř lidí převzali ocenění

Z rukou hejtmana Karlovarského kraje Petra Kubise a za přítomnosti členů Bezpečnostní rady Karlovarského kraje včera převzali ocenění dva obětaví muži z našeho regionu - Pavel Kott a Vlastimil Zajíček, kteří zachránili život čtyř lidí při dopravní nehodě.

dezinfekce

„Ocenění předávám s hlubokou úctou a velkým poděkováním, protože tito dva muži neváhali a s nasazením vlastního života obětavě pomohli ve chvíli, kdy hrozilo bezprostřední nebezpečí dalším lidem. Jsem hrdý na to, že se mohu setkat s oběma zachránci a dát jim pamětní list jako připomínku obrovského významu jejich činu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Muži byli v lednu svědky dopravní nehody dvou osobních aut v Herstošicích u Bochova. Jedno z vozidel se převrátilo na střechu a spadlo do rybníka. V tu chvíli se ve voze nacházeli čtyři lidé. Zachránci nezaváhali, skočili do vody a pomohli na břeh celé posádce z potápějícího se vozidla. V něm zůstala zaklíněna dívka, kterou se mužům podařilo vyprostit přes zavazadlový prostor. Vzhledem k celé situaci a klimatickým podmínkám se jednalo o velmi náročný zákrok. Jen díky rychlému zásahu a pomoci obou zachránců měla tato událost šťastný konec.

Zachránci získali kromě pamětního listu od Karlovarského kraje také peněžní dar jako poděkování za jejich statečnost a pohotové jednání.


Zdroj: Bc. Jitka Čmoková, tisková mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 18.06.2020 10:30
0 +
 

Hlavní zprávy