Výměna zámku u dveří s profesionálem

Jistě se každý ocitl alespoň jednou v situaci, kdy musel vyměnit zámek od dveří, protože si třeba zabouchl dveře nebo ztratil klíče. Není třeba panikařit, protože existují odborné firmy, které mají v popisu práce právě odstranění takovýchto problémů.

zprávy uniweb weby

Ovšem nejen zabouchnuté dveře jsou v nabídkách služeb zámečnických firem. Lidé se na tyto odborníky mohou obrátit i v případě, že potřebují třeba nový bezpečnostní zámek nebo neví, jak dobře zabezpečit svůj domov.

Jakou funkci plní bezpečnostní zámek

Jak už z názvu vyplývá, bezpečnostní zámek je především pro ochranu majetku a zdraví majitelů. Proto zámek umístěný uvnitř předních dveří musí splňovat základní požadavky na spolehlivost. To je právě nezbytné k zajištění řádné bezpečnosti domu. Tyto mechanismy jsou ovšem náchylné k různým změnám a mnohdy dochází k jejich poruše. Výměna tohoto typu dveřního zámku vyžaduje určité znalosti a dovednosti. Je důležité nejen znát typ zámku, ale také porozumět jeho konstrukčním prvkům.

Jak postupovat při ztrátě klíčů 

Pokud se člověk dostane do situace, kdy ztratí klíče od bytu, měl by zareagovat co nejrychleji a nejúčinněji. Znamená to, žy by měl navštívit spolehlivou a odbornou firmu, která se zabývá zámečnickými službami. V případě ztráty klíčů je instalace nového zařízení nezbytným opatřením. Samozřejmě se musí odstranit i duplikáty z náhradních klíčů, ale pro bezpečnost domova se stále doporučuje provést úplnou výměnu zámku.

Dalším častým problémem vyžadujícím výměnu mechanismu je porucha centrální části zámku, která se nazývá larva. Důvodem nefunkčnosti tohoto prvku je obvykle časté používání zámku, které vede k opotřebení jeho částí. Výměna zámku dveří může být také nutná, pokud zařízení nesplňuje požadovanou bezpečnostní třídu.

Třídy bezpečnosti

Na trhu dnes existuje široký výběr zámků různých typů, tvarů, kvality a cen. Obecné ukazatele odolnosti předních dveří proti vloupání závisí na jejich vlastnostech. Volbě tohoto mechanismu by proto měla být věnována zvláštní pozornost. Každý zámek může být zdolán, ale vyžaduje to určitý čas, znalosti a úsilí. O pevnosti a obecné bezpečnosti mechanismu svědčí klasifikace odolnosti zámků proti vloupání.

  • Bezpečnostní třída 1 - nejslabší a nejprimitivnější zajišťovací mechanismy, dokonce i amatérský lupič to zvládne za pár minut.

  • Bezpečnostní třída 2 - zdolání dveřního mechanismu za 10 minut, ale tyto zámky se často používají v případech s dvojitými dveřmi (chodba a byt).

  • Bezpečnostní třída 3 - je považována za docela spolehlivou, protože zkušenému lupiči bude průnik dveřmi trvat přibližně 20 minut. Během této doby mohou zaměstnanci bezpečnostní společnosti dorazit včas, pokud je v domě dodatečně nainstalován alarm.

  • Nejspolehlivější možností je bezpečnostní třída 4. Takové mechanismy je obtížné prolomit i za pomocí speciálního náčiní. Odhadovaná doba vloupání se pohybuje od půl hodiny nebo více.

Autor: REGIONPLZEN.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy

 

seo uniweb