Ve čtvrtek bude zahájen festival Mariánský podzim 2020

Dne 24.09.2020 v 16.00 hodin bude v Mariánských Lázních na terase Villy Patriot zahájen 16. ročník festivalu Mariánský podzim, který proběhne od 24.09. do 27.09.2020.

zprávy uniweb weby

Za hudebního doprovodu budou moci návštěvníci ochutnat kvalitní moravská vína a prvotřídní občerstvení, které připraví pracovníci restaurace Villy Patriot.

Hlavní koncert se uskuteční ve spolupráci se Západočeským symfonickým orchestrem v pátek 25. 9. 2020 od 19.30 hodin ve Společenském domě Casino. Během galaprogramu dojde k ojedinělému spojení klasické hudby a folkloru. Program uvedou folklorní skupiny, hosté folklorního souboru Marjánek. Ve druhé části se představí symfonický orchestr s cimbálovou muzikou Harafica.

O víkendu bude probíhat tradiční program na kolonádě. Taneční vystoupení se budou střídat s pěveckými, kdy folklorní soubory doplní dětské soubory z Moravy. Součástí programu na kolonádě bude jarmark lidových řemeslníků.

Poněkud jiný program bude probíhat u kavárny u Lesního pramene, kde na sobotu i neděli pořadatelé připravili program pro děti. V sobotu malé návštěvníky pobaví kejklířská pohádka a vystoupení dětí z Marjánku. Odpoledne u Lesního mlýna zakončí společné vystoupení sboru Cantilo a sboru z Dolních Dunajovic.

V neděli se mohou dospělí i děti těšit na dětské soubory Pomněnka a Borůvky. Po vystoupení se přesunou do starých pražských pověstí, divadlo Toy Machine se představí s pohádkou o Golemovi. Na závěr bude probíhat zábavná golemovská dílna pro malé i velké.

Během nedělní snídaně budou moci návštěvníci ochutnat speciality z Villy Patriot. Kulinářský zážitek doplní hudební vystoupení folklorní muziky Marjánek.

Během letošního ročníku se nepředstaví žádné zahraniční soubory, a to z důvodu omezení cestování v důsledku aktuálních opatření proti koronaviru. Všem návštěvníkům bude u všech programů k dispozici dezinfekce. Zároveň pořadatelé doporučují dodržovat rozestupy a nosit roušky i na venkovních vystoupeních, kde není možné rozestupy dodržet.


Zdroj: KIS Mariánské Lázně

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
SZO

Hlavní zprávy

 

seo uniweb