V dubnu se bude konat Čištění řeky Ohře

V letošním roce proběhne Čištění řeky Ohře již po 6., a to v termínu 17. 4. 2021. Akci organizují místní akční skupiny Karlovarského kraje. Cílem je vyčistit koryto i břehy Ohře a jejích přítoků. Dobrovolníci se mohou připojit a pomoci tak s úklidem od Chebu až po Klášterec nad Ohří a dále na řece Teplá a dalších přítocích Ohře.

webíky uniweb

V loňském roce se do této akce podařilo zapojit zhruba 1.200 dobrovolníků, kteří nasbírali odhadem 3,1 tun odpadu. Tato čísla ukazují, že zapojení se vyplatí a každý může tak svou účastí pomoci zvelebování našeho regionu. Jako poděkování za účast dostane každý dobrovolník tričko s propagací akce. 

Chcete se zapojit také? S rodinou, kamarády, firmou či samostatně?
Pojďte s organizátory do toho a vyberte si úsek, který Vám nejvíce vyhovuje.

Nenašli jste přítok, který byste chtěli čistit?
Koukněte se na mapu a podle toho, v jakém úseku Ohře či jejích přítoků se Vámi zvolený úsek nachází, si vyberte konkrétní kontaktní osobu – s tou už dořešíte vše potřebné. 

Úsek: Cheb – Kynšperk nad Ohří: 
Ing. Lucie Dudová, dudova@mas21.cz, 703 472 060

Úsek: Kynšperk nad Ohří – Karlovy Vary (Chebský most): 
Mgr. Anna Maria Schröcková, schrockova@mas-sokolovsko.eu, 731 565 046, pro přihlášení využijte registrační formulář, dostupný zde.

POZOR: Na úseku od Kynšperku nad Ohří po Karlovy Vary se můžete individuálně zapojit dle Vašich možností od pátku 16.4. do neděle 18.4. (balíčky se svačinou, tričkem a hygienickými pomůckami dostanete v předstihu dle domluvy).  

Úsek: Karlovy Vary – Klášterec nad Ohří: 
Zdenka Antonyová, antonyova@mas-krusnehory.cz, 608 734 854

POZOR: Den čištění lze změnit po domluvě s organizátorem.

Teplá:  
Mgr. Martina Turková, soslpov@seznam.cz, 720 293 803 

Svou účastí na akci potvrzuje každý svou zodpovědnost za dodržení nařízení vlády, která budou platná v daný den ve vazbě na probíhající situaci s Covid-19. Jedná se především o dodržování vzdáleností mezi sebou, nošení roušek apod.

"Doufejme, že v dubnu již bude těchto nařízení a omezení minimum. Těšíme se na Vás," uvedla za organizátory akce Mgr. Anna Maria Schröcková.


Zdroj: Mgr. Anna Maria Schröcková


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
uniweby

Hlavní zprávy

 

weby uniweby
seo uniweb