Toužim: Při kontrole zajistili celníci téměř 400 lahví alkoholu

Na konci března prováděli karlovarští celníci v regionu mimo jiné kontroly zaměřené na spotřební daně a ochranu vnitřního trhu. V provozovnách se celníci zajímali nejen o správné značení alkoholu kontrolními páskami, ale také o to, zda prodejci mají k těmto vybraným výrobkům doklady prokazující jejich zdanění.

dezinfekce

Ve většině případů se setkávají s tím, že prodejci skladují či prodávají několik lahví takového alkoholu, tentokrát ale byli překvapeni množstvím alkoholu, k němuž prodejce žádné doklady nepředložil.    

V jedné prodejně v Toužimi na Karlovarsku zajistili celníci celkem 387 lahví lihovin, ke kterým kontrolovaná osoba v průběhu kontroly nepředložila doklady prokazující jejich zdanění. Únik na spotřební dani byl vyčíslen na bezmála 30 tisíc korun. 

Ve stejné prodejně dále karlovarští celníci zajistili 50 kusů pracích prášků REX, jež vykazovaly znaky porušení práv duševního vlastnictví.  

Případy budou předány na daňové oddělení k doměření spotřební daně a dalšímu šetření na právní oddělení Celního úřadu pro Karlovarský kraj.

Karlovarští celníci zajistili od začátku letošního roku ve svém regionu téměř 600 litrů alkoholu bez dokladů.   

Zdroj: Celní správa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024