Tipy při prodeji bytu

Připravili jsme pro vás mini-manuál, díky kterému najdete kupce bytu podstatně dříve.

zprávy uniweb weby

Bez předchozích zkušeností může prodej nemovitosti potrápit i jinak ostříleného obchodníka. Pokud jde o vaše „poprvé“ a máte strach, že se proces nepříjemně protáhne – a ve finále budete nuceni zlevnit, vezměte si k srdci následující tipy. Připravili jsme pro vás mini-manuál, díky kterému najdete kupce podstatně dříve.

Inzerujte všude, kde je to jen trochu možné

Čím více lidí oslovíte, tím větší je šance, že byt rychle prodáte. Zní to logicky, ale zdaleka ne každý se tímto pravidlem řídí. Přestaňte se proto spoléhat na svůj FB či Instagram a pověste inzerát na navštěvované realitní servery. A nebojte se připlatit si za tzv. topování. Váš inzerát bude díky tomu neustále na očích.

Objevte sílu homestagingu

Dát na internet inzerát je jedna věc, ale koncipovat ho tak, aby oslovil co nejširší skupinu kupujících, je samostatná kapitola. Chcete-li, aby si návštěvníci realitních serverů vaší nabídky všimli a vzali ji v záplavě značného množství podobných vážně, zaútočte na jejich emoce prostřednictvím perfektních fotografií. Seznamte se s metodami homestagingu – přípravy nemovitosti k prodeji.

Podstatou homestagingu je úprava interiéru tak, aby na fotografiích působil příjemně, funkčně a maximálně neutrálně (cílem je zaujmout co nejširší okruh zájemců). Pokud se na to necítíte, protože bytový design není vaše parketa, obraťte se na profesionála. Některé realitní kanceláře nabízí svým klientům tuto službu zcela zdarma.

Podle odborníků mohou snímky pečlivě připraveného interiéru urychlit prodej bytu až o 80 % a navýšit prodejní cenu i o 10 %!

Nastavte správnou tržní cenu

Experimentování s cenovkou vás může stát čas, a v konečném důsledku i spoustu peněz. Někteří prodávající začínají na záměrně „nadstřelené“ částce a zkoušejí, jestli se zájemce přeci jen nechytí. V případě neúspěchu inzeráty mění a cenu snižují, což může u potenciálních kupců, kteří změny zaznamenají, vyvolat určité rozpaky až nedůvěru.

Mnohem jistější je začít s férovou nabídkou. S aktuální tržní cenou vám dozajista pomůže makléř – na základě údajů za katastrů a podle cenových map vám zdarma vypočítá konkrétní částku. Správně nastavená tržní cena je v kombinaci s pěknými fotografiemi zaručeným receptem, jak prodat byt bez zbytečných průtahů.

O dalších tipech i nejčastějších chybách, kterých se můžete při prodeji bytu dopustit, se dočtete na maxima.cz/blog/ - blogu renomované realitky MAXIMA REALITY.

Autor: REGIONPLZEN.CZ Článek může obsahovat komerční sdělení.


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
29. SEZONA ČNSO

Hlavní zprávy

 

weby uniweb