SZPI zjistila doplněk stravy škodlivý pro lidské zdraví

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila dvě nevyhovující šarže doplňku stravy „WARRIOR LABS SPARTAN 90 caps.“, které odebrala prostřednictvím internetového obchodu www.profisports.net, provozovatele Profisports Ltd., 20-22 Wenlock Road, N17 GU London. Uvedený e-shop je cílený i na českého spotřebitele, protože je veden mj. v českém jazyce a nabízí možnost zakoupit zboží za české koruny.

dezinfekce

Laboratorní analýza u doplňku stravy prokázala přítomnost anabolických steroidů a dalších nepovolených látek, mj.: androstandion, androstendion, boldenon, testosteron, l-dehydroandrostenedion, chlordehydromethyltestosteron a clostebol.

Ke kontrole inspekce odebrala dvě šarže výrobku, jedna nesla označení: WARRIOR LABS SPARTAN 90 caps., EXP: 21.02.2020 (batch): 07651 a druhý kus byl doručen bez etikety (na což po objednání upozorňoval prodávající v rámci e-mailové komunikace), na spodní straně výrobku bez etikety bylo uvedeno EXP: 21.02.2020, (batch): 07557.

Výrobcem doplňků je společnost WARRIOR LABS, 564 WedgeLn., Fernley, 89408 Nevada, USA.

Potravina je vyhodnocena jako škodlivá pro lidské zdraví. Nepovoleným steroidním látkám s anabolickým účinkem je připisována řada vedlejších škodlivých účinků na zdraví a do potravin ani do doplňků stravy určených pro sportovce se nesmí přidávat.

SZPI doporučuje spotřebitelům, kteří mají uvedené šarže potraviny doma, aby ji nekonzumovali.

S kontrolovanou osobou SZPI zahájí správní řízení o uložení pokuty.

SZPI výše uvedená zjištění notifikovala v evropském systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF tak, aby příslušné orgány v zemi sídla prodejce přijaly opatření zamezující prodeji nevyhovujících šarží výrobku.


Zdroj: Státní zemědělská a potravinářská inspekce

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Hlavní zprávy