SVS nařídila stahování polských zmrzlin

Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje spotřebitele na zmrzliny od polského výrobce Froneri Ice Cream, prodávané pod obchodní značkou Milka, které obsahují stopové množství etylenoxidu. Tento pesticid, který se dostal do přídatné látky, není v EU povolený. SVS obdržela informaci o etylenoxidu prostřednictvím systému rychlého varování RASFF.


SVS obdržela informaci o etylenoxidu prostřednictvím systému rychlého varování RASFF. Do ČR bylo dodáno cca 250 000 nanuků prodávaných samostatně, asi 15 000 balení multipack po 6 a 8 kusech a cca 37 000 balení zmrzliny ve vaničce (480 ml). Produkty prodávají různí prodejci. V současné době probíhá stahování výrobku.

Identifikace výrobků:
Milka mini kornout vanilka čokoláda 8×25 ml (multipack)
Milka mini zmrzlina vanilka čokoláda 6x50ml (multipack)
Milka čokoláda oříšek 100 ml
Milka caramel crunch 100 ml
Milka čokoláda a vanilka 100 ml
Milka zmrzlina čokoláda vanilka kelímek 480 ml 

Datum spotřeby: všechny šarže s datem spotřeby 2022 až do května 2023
Výrobce: Froneri Polska s.p.

V současné době probíhá stahování produktů, které se týká pouze vyjmenovaných výrobků, ostatní výrobky nejsou tímto opatřením dotčeny. Předmětem stahování jsou uvedené produkty s datem spotřeby s rokem 2022 až do května 2023. SVS je doporučuje nekonzumovat a vrátit v místě prodeje. Zde bude vrácena kupní cena i bez předložení pokladního dokladu.

Etylenoxid je velmi reaktivní plynná látka s mutagenními a karcinogenními účinky, a tudíž není ani hodnotitelná s ohledem na rizika pro zdraví a žádná hladina není pro člověka bezpečná. Používá se jako pesticid k ošetření některých rostlinných komodit. V EU není povolen.


Zdroj: Státní veterinární správa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
ARCHIV ZPRÁV
čt 12.08.2021 10:30
0 +
 
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
seo uniweb