Student z Mariánek zvítězil v celorepublikovém finále Kvízu PLUS

Na půdě Ministerstva vnitra ČR proběhlo 10. února celorepublikové finále soutěžního Kvízu PLUS. Dvanáct vítězů krajských kol mezi sebou poměřilo síly, přičemž správnost zodpovězených otázek a nejrychlejší čas odpovědí rozhodly o absolutním vítězi. Karlovarský kraj gratuluje Stanislavu Knaizlovi z Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně k prvenství v soutěži, která je součástí projektu Kraje pro bezpečný internet.


V letošním ročníku se do soutěžního online kvízu zaregistrovalo více než 33 tisíc žáků a studentů z celé České republiky. V rámci Karlovarského kraje bylo evidováno o 314 procent více úspěšných řešitelů kvízu než vloni. Finálové otázky byly zaměřeny na oblast internetové bezpečnosti a na mediální gramotnost.

„Je to skvělý úspěch. Jsme pyšní na to, že vítěz pochází z našeho regionu. Karlovarský kraj realizuje řadu aktivit z oblasti bezpečného chování na internetu, mezi které patří i projekt Kraje pro bezpečný internet. Výherní soutěžní on-line kvízy představují pro studenty daleko atraktivnější formu vzdělávání. Díky nim si nenásilným a hravým způsobem osvojují základní pravidla bezpečného chování na internetu a navíc mohou vyhrát i pěkné ceny. V tomto ročníku jsme v porovnání s ostatními kraji zaznamenali vůbec jeden z nejvyšších nárůstů účasti,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kubis.

Projekt Kraje pro bezpečný internet je výsledkem iniciativy Asociace krajů ČR s cílem upozornit veřejnost, zejména pak děti, na skrytá nebezpečí spojená s užíváním internetu a informovat je o možnostech prevence a pomoci. Do projektu je aktivně zapojeno dvanáct krajů z České republiky, přičemž ten náš se k němu připojil již v roce 2015. Mezi hlavní aktivity projektu patří nejenom soutěžní kvízy o hodnotné ceny, ale také vzdělávací semináře, e-learningové lekce, preventivní videospoty a mnohé další. Zahájení dalšího ročníku výherních soutěžních kvízů je naplánováno na září tohoto roku.

Více informací o projektu najdete na www.kpbi.cz.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Brecker Brothers Band Reunion
seo uniweb