Soutěž - Mladí fotografují památky

Soutěž je určena pro žáky a studenty základních a středních škol. Fotografie mají vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví


Soutěž je určena pro žáky a studenty základních a středních škol, kteří do sekretariátu Sdružení historických sídel, Čech, Moravy a Slezska zašlou fotografie, které budou vyjadřovat hlavní myšlenky Dnů evropského dědictví (www.ehd.cz). Celá akce má podpořit zájem a znalosti našeho kulturního dědictví, podpořit znalosti historických budov a zahrad, venkovských a městských krajin uznávané památkové hodnoty či neobvyklé krásy. 

Soutěž není pouhou „fotografickou” akcí, ale spíše zážitkem spojeným s uměleckým a památkovým dědictvím. Je proto třeba vyhnout se námětům, které přes svou možnou fotografickou zajímavost, neodpovídají takovému záměru.           

Technické specifikace soutěže pro rok 2022:
Vítězové Národního kola soutěže budou slavnostně vyhlášeni u příležitosti Mezinárodního dne památek a sídel dne 14. dubna 2022 v Praze.

Rada Evropy stanovila pro soutěž tato kritéria:       

-    Téma: Architektonické dědictví
-    Účastníci: Mládež navštěvující školní zařízení
-    Věkový limit: 21 let   

Uzávěrka pro zasílání soutěžních fotografií v České republice: 20. 3. 2022.     

V letošním roce musí účastníci opět vkládat fotografie přes internet na nové webové stránky Sdružení – www.historickasidla.cz nebo přes mobilní aplikaci dostupnou na webových stránkách, konkrétně: https://www.historickasidla.cz/cs/soutez-mladi-fotografuji-pamatky/mladi-fotografuji-pamatky-2022/ nebo v Apple store a Google Play pro Android či iOS.

Účastník se může registrovat na webových stránkách nebo pomocí aplikace. Po registraci používá již jen unikátní přihlašovací kód.

Účastník může svoji registraci provést jak na webových stránkách, tak v mobilní aplikaci.

Po přihlášení může účastník vkládat nebo mazat již vložené fotografie až do uzávěrky – jak v aplikaci, tak na webových stránkách.

Každý účastník může vložit maximálně 3 fotografie.

Veškeré informace či dotazy Vám zodpoví sekretariát SHS ČMS na tel: 224 213 166 nebo na internetové adrese info@shscms.cz.


Zdroj: město Cheb

NetConcert George Duke Band

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Tribute2 Headhunters

Hlavní zprávy

 

NetConcert Bobby Shew
seo uniweb