Soutěž Kolonádní pohárek zná své vítěze

Ve čtvrtek 18. června proběhlo v sále Krajské knihovny Karlovy Vary slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Kolonádní pohárek. Původní termín byl bohužel vlivem epidemiologické situace posunut, a tak se vítězové jednotlivých kategorií, jejich rodiče, kamarádi a samozřejmě také odborná porota sešli až nyní. U této příležitosti byla také v předsálí zahájena výstava vybraných soutěžních děl.


Cílem soutěže, kterou organizovala Karlovarská agentura rozvoje podnikání ve spolupráci s odborem školství, mládeže a tělovýchovy krajského úřadu, bylo u dětí posílit povědomí o tradiční výrobě porcelánu a motivovat je ke studiu souvisejících středoškolských oborů.

„Poměrně často se u nás v Karlovarském kraji opomíjí tradiční řemesla, jako je například výroba porcelánu. Jsem velmi rád, že se nám ve spolupráci s výrobci porcelánu podařilo uspořádat tuto soutěž. Vím, že v kraji máme šikovné děti, nicméně mě příjemně překvapilo, že se jich do této soutěže přihlásilo tolik,“ uvedl radní Josef Janů, který byl zároveň i členem odborné poroty.

Žáci základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií soutěžili ve dvou kategoriích. Z celého regionu se do první kategorie přihlásilo celkem 64 návrhů, do druhé pak 111.

„Pro porotu bylo velice složité vybírat z takového množství krásných návrhů, ale o to příjemnější práce to byla. Pro nás, jako pro zaměstnavatele, je tato soutěž potencionální příspěvek do naší tvorby a budeme velice rádi, když se některé z těchto dětí objeví v budoucnu u nás ve firmě, například jako designéři,“ upřesnil Vlastimil Argman, ředitel společnosti Thun 1794.

Vítězové se mohli těšit nejenom na hodnotné ceny, které do soutěže věnovaly firmy Thun 1794 a G. Benedikt Karlovy Vary, ale třeba i na voucher v podobě bezplatného vstupu do porcelánové školičky v Nové Roli, kde si budou moci vlastnoručně vyhotovit další pohárky či hrnečky.

„K jakékoliv designérské práci patří v této době neodmyslitelně počítač, ale je to pouze jeden z nástrojů, který slouží místo tužky, ale nemůže suplovat řemeslný um. Doufám, že děti to bavilo, že je to bude bavit i nadále a doufám také, že i v budoucnu zde budeme mít takové krásné, nápadité a svěží designy,“ dodala výtvarnice Lenka Sárová Malíská.

Výsledné pořadí:
Kategorie "Navrhni si svůj dekor kolonádního pohárku" – pro žáky 1. – 5. tříd základních škol
1. místo -  Jiří Václav Baloun (ZŠ Nová Role)
2. místo -  Jaroslav Suchý (ZŠ Moudrá Sova Karlovy Vary)
3. místo -  Dominik Skalík (ZŠ Mozartova Karlovy Vary)

Kategorie "Navrhni nový design kolonádního pohárku" – pro žáky 6. – 9. tříd základních škol a žáky nižšího stupně víceletých gymnázií
1. místo  - Maria Divkovič (První české gymnázium v Karlových Varech)
2. místo -  Amálie Košinová (První české gymnázium v Karlových Varech)
3. místo -  Anna Kormaníková (ZŠ J. A. Komenského Chodov)Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje

NetConcert Music by Frank Zappa

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
netConcert

Hlavní zprávy

 

NetConcert Music by Frank Zappa
weby uniweb