Sokolovsko: Ve vozidle převážel tisíce cigaret bez označení

Sokolovští kriminalisté sdělili podezření ze spáchání přečinu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží osmadvacetiletému cizinci.

dezinfekce

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Karlovarského kraje prováděli v sobotu 27. května letošního roku v Sokolově dohled nad dodržováním bezpečnosti a plynulosti silničního provozu. Kolem desáté hodiny dopolední si poblíž vlakového nádraží všimli projíždějícího vozidla značky Škoda, které se rozhodli předepsaným způsobem zastavit a zkontrolovat jeho osádku. 

Řidič na výzvy začal zpomalovat, až úplně zastavil u krajnice. Když policisté vystupovali ze služebního vozidla, řidič osobního automobilu značky Škoda se rozjel a začal ujíždět. Následně ujížděl v Sokolově a blízkém okolí a na opakované výzvy policistů k zastavení nereagoval. Jelikož svou bezohlednou jízdou opakovaně ohrožoval bezpečnost ostatních účastníků provozu, rozhodli se policisté z obvodního oddělení silničního dohledu využít oprávnění k zastavení vozidla, přičemž vyčkali na vhodný úsek pozemní komunikace a nepřítomnosti dalších účastníků silničního provozu. Následně využili donucovacího prostředku k násilnému zastavení automobilu a pomocí ochranného rámu ujíždějící vozidlo zastavili. Poté na místě osmadvacetiletého muže zadrželi.

V osobním automobilu následně policisté objevili na zadních sedadlech a v zavazadlovém prostoru 21 krabic, ve kterých se nacházelo přes 200 tisíc kusů cigaret, které nebyly označeny předepsanou tabákovou nálepkou pro daňové účely, tudíž za ně nebyla odvedena spotřební daň téměř 530 tisíc korun. 

Osmadvacetiletý řidič se následně podrobil orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu a orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek, které vyšly s negativním výsledkem. 

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. 

nprap. Jan Bílek

Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Vizovické Trnkobraní 2024

Hlavní zprávy

 

Hrady.cz - letní kulturní festival 2024